Građani Zrenjanina u strahu zbog najave povećanja proizvodnje u Linglongu

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Odbori LSV | Sreda, 14. 08. 2024. | Komentara: 0

Građani Zrenjanina u strahu zbog najave povećanja proizvodnje u Linglongu

Zrenjanin, 14. avgust 2024 – Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zabrinuta je zbog najava da će kineska fabrika guma Linglong povećati proizvodnju radijalnih guma visokih performansi u fabrici u Slobodnoj zoni Zrenjanin za 1,1 milion jedinica godišnje. To će uključivati 800.000 guma za autobuse i kamione, 150.000 za poljoprivredna vozila, 50.000 za inženjerska vozila i 100.000 remontovanih guma.

LSV

Građani Zrenjanina se već godinama pitaju šta će udisati kada Linglong proradi punim kapacitetom, a sada se taj strah i povećava jer kineska fabrika najavljuje još većim obim proizvodnje. Vlast nije učinila ništa da smiri građane, jer i sama masovno krši propise, pre svega, vezane za zaštitu životne sredine u procesu izgradnje fabrike.

Od početka ove investicije, državna, pokrajinska i lokalna vlast kasne sa izdavanjem potrebnih dozvola i procenama uticaja rada Linglonga na životnu sredinu.

Princip rada Linglonga je od početka takav da oni prvo izgrade objekat, a onda traže dozvole od lokalne samouprave, koja im rešenje na kraju izda.
Čitav taj postupak je protivzakonit!

Građanke i građani Zrenjanina već dve decenije nemaju ispravnu pijaću vodu.
Očito je nekome želja da nemaju ni vazduh.

Mi na to ne pristajemo i pozivamo celokupnu javnost naše države da podrže građane Zrenjanina u borbi za vodu i vazduh.

To je naše ustavom garantovano pravo!

Odbornička grupa 
Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI 
u Skupštini grada Zrenjanina




Saopštenja | Ponedeljak, 30. 12. 2024. | Komentara: 0

Tužilaštvo i sudstvo da ispune zahteve studenata

Vest da je Više javno tužilaštvo u Novom Sadu podiglo optužnicu protiv 13 osoba, uključujući osumnjičene Gorana Vesića i Jelenu Tanasković, zbog pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu kada je poginulo 15 osoba, samo je jedan mali korak.
Iz medija | Ponedeljak, 30. 12. 2024. | Komentara: 0

Srbija i Mađarske će biti istinski prijatelji kada režimi Viktora Orbana i Aleksandra Vučića odu sa scene

Portparol i odbornik Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI u Skupštini grada Zrenjanina Aleksandar Marton napisao je u autorskom tekstu za list „Danas“ da su Srbija i Mađarska upućene jedna na drugu, te da Mađarska može Srbiji biti pravi most za Evropskoj uniji. Međutim, on ističe da će to postati tek kada sa političke scene odu oba nedemokratska, autokratska i populistička režima u ovim državama.
Saopštenja | Nedelja, 29. 12. 2024. | Komentara: 0

Lopovi moraju da budu na udaru Zakona o poreklu imovine

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI pita Poresku upravu šta se dešava sa primenom Zakona o utvrđivanju porekla imovine.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook