LSV oštro kritikuje stanje u zrenjaninskoj skupštini

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Odbori LSV | Četvrtak, 28. 03. 2019. | Komentara: 0

LSV oštro kritikuje stanje u zrenjaninskoj skupštini

ZRENJANIN – Vladajuća većina u skupštini Grada Zrenjanin se prema opoziciji, a samim tim i prema  građanima ponaša vrlo neozbiljno i gotovo bahato, ocenio je odbornik Lige socijaldemokrata Vojvodine u tom parlamentu Aleksandar Marton objašnjavajući razloge zbog kojih nisu učestvovali na 24. sednici. Kako kaže, samo je LSV predala preko 450 pisanih predloga za dopune dnevnog reda i ni o jednom se do sada nije raspravljalo.

LSV

- Ukazali smo na preko 450 izuzetno bitnih problema za građanke i građane Zrenjanina i okolnih sela, a do sada se raspravljalo o nula predloga. I zbog toga smo vrlo nezadovoljni stanjem u skupštini grada. Ona je postala klasična glasačka mašinerija gradonačelnika i njegove ekipe. Nema kvalitetne rasprave. Mi i ovom prilikom pozivamo gradonačelnika i čitav tim vladajuće većine u skupštini grada i lokalnoj samoupravi da dobro razmisle u kom pravcu ide grad koji je sa 139.000 stanovnika 80-tih godina pao na nekih 110.000, koji ima svrga 30.000 zaposlenih, da razmisle da li im je bolje da zajedno rešavamo probleme. Dok se na ovaj način bude radilo u skupštini grada Zrenjanina LSV neće učestvovati u plenumu – istakao je Marton.

Prema njegovim rečima, činjenicu koliko je stav vladajuće koalicije SNS – SPS loš za parlamentarnu demokratiju dokazije i sazivanje sednica po hitnom postupku, što je bio slučaj sa predhodne dve.

- Dve sednice su bile zakazane po hitnom postupku, tačnije za manje od 24 sata, što je neozbiljno i loše po opoziciju koja takvim postupkom nema vremena da se adekvatno pripremi za zasedanje lokalnog parlamenta. Odbornici nisu imali vremena da pročitaju materijal kako bi na kvalitetan način doneli odluke. Takođe, vlast ignoriše opoziciju i sve se svodi na veoma retke sastanke sa predsednikom skupštine grada i praktično ne postoji kontakt sa predstavnicima opozicije. Ja ću vas podsetiti da u vreme vlasti opozicije i konkretno LSV, odbori, radna tela, komisije u skupštini su bili sastavljeni od članova raznih partija, vlasti i opozicije i rad je bio kvalitetniji bez obzira što je i tada bilo manjkavosti – podsetio je Marton dodajući da dogod se vladajuća većina bude tako ophodila prema predstavnicima opozicionih odbornika LSV neće učestvovati u radu lokalnog parlamenta.

(SzILSV, 28.03.2019)



Odbori LSV | Ponedeljak, 20. 01. 2025. | Komentara: 0

Gde su pare uložene u neispravnu zrenjaninsku vodu?

Danas se navršava tačno 21 godina otkako je Zrenjanincima zabranjeno korišćenje pijaće vode iz gradskog vodovoda. Dve decenije i jedna godina bez osnovnog ljudskog prava – prava na zdravu i ispravnu vodu za piće! 
Odbori LSV | Sreda, 15. 01. 2025. | Komentara: 0

Nastavak edicije ZRENJANIN SE RASPADA. Zrenjaninci, planirajte kada ćete se razboleti

Liga socijaldemokrata Vojvodine – Vojvođani najoštrije osuđuje zatvaranje prilaza Urgentnom centru zrenjaninske bolnice, ocenivši taj potez kao ozbiljan udar na bezbednost i dostojanstvo građana. Ograđivanje prostora ispred ustanove koja služi za hitne medicinske intervencije predstavlja vrhunac neodgovornosti i nesposobnosti lokalne vlasti.
Odbori LSV | Petak, 10. 01. 2025. | Komentara: 0

Sramota je da sela u opštini Bačka Palanka nemaju lekara

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI poziva pokrajinskog sekretara za zdravstvo Milana Popova i lokalnu vlast u Bačkoj Palanci da pod hitno obezbede svakodnevno prisustvo lekara u selu Pivnice, ali i drugim mestima opštine.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook