UDS: Garantujemo minimalac svim porodiljama

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Nedelja, 17. 05. 2020. | Komentara: 0

UDS: Garantujemo minimalac svim porodiljama

Beograd, 17. maj 2020 - Tatjana Macura, jedna od kandidatkinja Ujedinjene demokratske Srbije kaže da su porodilje i trudnice u Srbiji značajno degradirane postojećim zakonom.

LSV

- Zakon o finansijskoj podršci porodici sa decom značajno degradira porodilje i trudnice u Srbiji. Vlada RS odredila je koji je to maksimum koji jedna porodilja može da primi tokom svog porodiljskog odsustva, ali ne i koji je minimum, zbog čega neke porodilje primaju tek nekoliko stotina ili nekoliko hiljada dinara - kaže Macura.

 Ona dodaje da bi to moralo da se promeni.

- Mi iz Ujedinjene demokratske Srbije znamo da u budžetu Republike Srbije ima dovoljno novca da garantujemo da svaka porodilja u Srbiji može da primi najmanje naknadu u visini republičkog minimalca bez obzira da li je bila u radnom odnosu ili ne - kazala je Macura.

Ujedinjena demokratska Srbija u fokus svoje kampanje stavlja ljude, njihove probleme i način kako ih rešiti. Jedno od značajnih pitanja za sve porodilje i trudnice u Srbiji, a posebno one koje su za sistem nevidljive jer rade u crnoj ili sivoj zoni, jeste isplata garantovane minimalne zarade tokom porodiljskog odsustva. To je svakako jedna od promena za koju će UDS nastaviti da se zalaže u Parlamentu.

Ujedinjena demokratska Srbija je politički saveza Srbije 21, Vojvodjanskog fronta predvođenog LSV, Stranke moderne Srbije i Građanskog demokratskog foruma.


UJEDINJENA DEMOKRATSKA SRBIJA



Iz medija | Četvrtak, 16. 01. 2025. | Komentara: 0

Vučić će biti na optuženičkoj klupi

Aktuelna vlast predvođena Srpskom naprednom strankom oduvek je koristila strah kao metod za ostanak na vlasti, ali nikada u ovoj meri. Sada su taj strah preusmerili na svoje pristalice, birače, članove partije jer je to jedino što im je ostalo, izjavio je član Predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Aleksandar Olenik. On je gostujući na zrenjaninskoj televiziji KTV istakao da su u tu svrhu pominjani i lojalisti.
Odbori LSV | Sreda, 15. 01. 2025. | Komentara: 0

Nastavak edicije ZRENJANIN SE RASPADA. Zrenjaninci, planirajte kada ćete se razboleti

Liga socijaldemokrata Vojvodine – Vojvođani najoštrije osuđuje zatvaranje prilaza Urgentnom centru zrenjaninske bolnice, ocenivši taj potez kao ozbiljan udar na bezbednost i dostojanstvo građana. Ograđivanje prostora ispred ustanove koja služi za hitne medicinske intervencije predstavlja vrhunac neodgovornosti i nesposobnosti lokalne vlasti.
Saopštenja | Utorak, 14. 01. 2025. | Komentara: 0

Građani Srbije više neće trpeti teror kriminalaca i batinaša

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva od ministra unutrašnjih poslova Ivice Dačića da pod hitno obavesti javnost ko su lica koja su noćas napala i povredila studente Pravnog fakulteta u Beogradu.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook