Centralizacijom se ne postiže ništa

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Četvrtak, 29. 12. 2011. | Komentara: 0

Centralizacijom se ne postiže ništa

BEOGRAD – Komentarišući podatke najnovijeg istraživanja agencije Skan, koje je pokazalo da se svaki deseti Vojvođanin izjašnjava za neki oblik samostalnosti Vojvodine, portparolka i narodna poslanica Lige socijaldemokrata Vojvodine Aleksandra Jerkov ocenila je za list Danas da ti rezultati objašnjavaju da su građani Vojvodine nezadovoljni i statusom Vojvodine u okviru Srbije, a samim tim i svojim statusom.

Aleksandra Jerkov

– Mislim da ovo treba uzeti kao ozbiljan signal, jer u Vojvodini do sada nisu postojale separatističke tendencije. Činjenica je da od Srbije nije dobio nezavisnost samo onaj ko je nije tražio. Srbija bi iz toga trebalo da shvati da se centralizacijom i represijom ništa ne može sačuvati i postići – zaključila je Jerkova.

(BILSV, 29. 12. 2011.)



Saopštenja | Utorak, 24. 12. 2024. | Komentara: 0

Zahtevamo povlačenje odluke o smeni prof. dr Vladimira Dugalića

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva od ministra zdravlja u Vladi Srbije Zlatibora Lončara, kao i rukovodstva Univerzitetskog kliničkog centra (UKC), da prestanu sa progonom prof. dr Vladimira Dugalića i povuku odluku o njegovoj smeni sa mesta načelnika hepato-bilio-pankreatične hirurgije.

Saopštenja | Ponedeljak, 23. 12. 2024. | Komentara: 0

Prosvetari se više ne boje pretnji režima

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI poručuje premijeru Milošu Vučeviću da prestane sa pretnjama prosvetnim radnicima, jer se oni njega ne boje.

Saopštenja | Ponedeljak, 23. 12. 2024. | Komentara: 0

LSV - VOJVOĐANI i DZVM: Pastor i SVM deo koruptivne hobotnice SNS

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI i Demokratska zajednica vojvođanskih Mađara pitaju predsednika Saveza vojvođanskih Mađara Balinta Pastora da li mu je na proslavi 80. godina od osnivanja dnevnog lista „Mađar so“ predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković donela sendvič.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook