Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu na Međunarodnom sajmu sporta

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Događaji | Četvrtak, 27. 11. 2014. | Komentara: 0

Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu na Međunarodnom sajmu sporta

BEOGRAD – Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu zajedno sa svojim najbližim saradnicima i najistaknutijim stručnim ustanovama i udruženjima u Pokrajini - Pokrajinskim zavodom za sport i medicinu sporta i Sportskim savezom Vojvodine, imao je izuzetno zapažen nastup na Međunarodnom sajmu sporta koji je danas otvorio ministar Vanja Udovičić, a koji će trajti naredna dva dana na Beogradskom sajmu.

LSV

Na zajedničkom štandu, u prisustvu brojnih posetilaca i prijatelja Sekretarijata, promovisani su svi programski i stručni sadržaji Sekretarijata odnosno planovi, inicijative za dalji rad. U okviru svečanog dela, u sali koja je bila ispunjena do poslednjeg mesta, pokrajinska sekretarka za sport i omladinu Marinika Tepić, predstavila je Strategiju razvoja školskog sporta u AP Vojvodini i program “Aktivne škole”. Uzimajući u obzir da su među prisutnima bili i mladi studenti, odnosno reprezentativci i stipendisti, sekretarka Tepić je iskoristila priliku da ih upozna sa samim osnivanjem Sekretarijata 2002. godine, kada je ovaj pionirski iskorak Pokrajinske vlade jasno pokazao da oblast sporta mora postati ozbiljan sistem.

Na tom putu, kako je navela sekretarka Tepić, osnovano je i ovo Ministarstvo Republike Srbije, a 2011. godine usvojen i novi Zakon o sportu, zaokruživši se na taj način sistem sporta koji smo u Pokrajini započeli 2002. godine. Ona je stavila fokus na glavni prioritet Sekretarijata – Strategiju razvoja školskog sporta u APV, revitalizaciju SOŠOV-a posle dvadeset i pet godina i program “Aktivne škole”, naglašavajući vrhunskim sportistima da pored rezultata koje ostvaruju moraju biti partner i državi, a naročito obrazovanju i školama u negovanju zdravlja kroz sport, a tek u drugom redu osvajanje medelja.

– Uspeli smo da revitalizujemo i vratimo SOŠOV u sistem školskog sporta dvadeset i pet godina posle ukidanja ove najznačajnije i prve školske olimpijade, ne samo u Vojvodini već u celoj Srbiji i Evropi. I to ne zato da bi jurili medalje, nego da bi uključili što veći broj dece u vannastavne sportske aktivnosti, a samu nastavu fizičkog vaspitanja unapredli, modernizovali, opremili, novim sportovima, rekvizitima i znanjima – navela je Tepićeva. Dodala je da će se iz toga nužno otkriti i talenti.

– Nije pravi red stvari rad samo sa talentima, a zapostavljanje dece koje to nisu ili ne žele da budu takmičari, ali žele da se bave rekreativno sportom ili jednostavno stiču rekreativne navike radi zdravlja. Sport nije socijalna kategorija, sport nije ekskluziva, sport i fizičko vaspitanje su pravo svakog deteta. I mi im to moramo obezbediti. A od vas, dragi student i reprezentativci, očekujem maksimalnu podršku u ovom pohodu na zdrav, radan i dug život, a sa sportom još lepši – zaključila je sekretarka Tepić pozvavši sve prisutne da posete štand Sekretarijata i uvere se o učinjenom i daljim planovima.

(BILSV, 27. 11. 2014) 



Događaji | Ponedeljak, 10. 12. 2018. | Komentara: 0

Otvaranje još dva poglavlja sa EU je velika i važna vest

Otvaranjem još dva poglavlja u pregovorima sa Evropskom unijom Republika Srbija nastavlja svoj evropski put. I to je velika i važna vest, naglasio je predsednik Odbora za evropske integracije i predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak u vezi sa otvaranjem dva nova pregovaračka poglavlja sa EU.
Događaji | Subota, 01. 12. 2018. | Komentara: 0

Autonomija Vojvodine mora biti izraz spremnosti države da prepozna različitosti

U Kragujevcu nema grafita „Ovo je Srbija“, ali zato ih u celoj Vojvodini imate, pa ocila, pa pravoslavlje... To su istorijski falsifikati – rekao je predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak, gostujući u emisiji TV Naša „Uz jutarnju kafu“
Događaji | Petak, 30. 11. 2018. | Komentara: 0

Bešlin: Srbija Vojvodinu tretira kao ratni plen

Istoričar dr Milivoj Bešlin ocenio je da je današnja Vojvodina ostatak ostataka nekadašnje Jugoslavije, jedini koji je ostao uz Srbiju, a koja ga tretira kao „ratni dobitak ili ratni plen“.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook