Novi Sad ne sme biti poligon za politikantske eksperimente

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Iz medija | Petak, 01. 04. 2016. | Komentara: 0

Novi Sad ne sme biti poligon za politikantske eksperimente

NOVI SAD - Članica Predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine i predsednica Odbora za evropske integracije i međuregionalnu saradnju Skupštine AP Vojvodine, mr Maja Sedlarević, već dve decenije živi u Novom Sadu i odlično poznaje socijalno-politička dešavanja u vojvođanskoj prestonici. Pokrajinska poslanica ističe u razgovoru za portal nshronika.rs da je, pored drugih brojnih problema, u Gradskom veću i veoma mali broj žena, te da se na mestu prvog čoveka Novog Sada, a za dobrobit svih Novosađana, mora naći osoba koja je ozbiljan i iskusan menadžer.

 
Kako komentarišete rad Gradske vlade u prethodne tri godine?
 
– Rad Gradskog veća Novog Sada bio je na dosta niskom nivou, izuzetno loš. Takođe, u Gradskom veću je, uz sve promene, izuzetno malo žena, kao i na svim drugim pozicijama odlučivanja u izvršnoj vlasti u Novom Sadu. Članica i članovi Gradskog veća Novog Sada bavili su se ličnim i stranačkim promocijama. Pet milijardi dinara koje su zatekli u budžetu nisu iskoristili za investiranje u razvoj, nego su njima pokrivali gubitke preduzeća koje su njihovi direktori proizveli nestučnim radom i nasilnim stranačkim zapošljavanjem. U Novom Sadu ne postoji nijedna ozbiljna investicija koja je realizovana u prethodne četiri godine, što je sasvim dovoljan rok za tako nešto. Ono što zovu investicijama jeste samo puko održavanje, a od onog što su planirali kao stvarne investicije odustali su da bi izašli u susret diskutabilnim investitorima, sklapajući ugovore koji su finansijski i pravno nemogući za opravdati, a samo zbog toga da bi se dodvorili stranačkim centralama. Politikanstvo i partokratija su u ovom mandatu najviše došli do izražaja i dominirali nad svim ostalim. Šteta učinjena zbog toga Novom Sadu je nemerljiva.
 
Šta bi nova vlast u gradu prvo trebala da uradi?
 
– Trebalo bi, pod hitno, zaustaviti sve aktivnosti koje su dovele do toga da Novi Sad bude poligon za politikantske eksperimente. Nova gradska vlast primarmo i prioritetno mora da se bavi komunalnom politikom. Ne pamtim kada je Novi Sad izgledao prljavije, bio zapušteniji i u većem haosu! Svu svoju energiju, stoga, nova gradska vlast mora usmeriti ka onome što i jeste njen najvažniji zadatak, a to je podizanje kvaliteta komunalnih usluga i svega onog što život građanki i građana u zajednici kakva je jedan grad čini kvalitetnijim i boljim.
 
Ko bi, po vašem mišljenju, bio idealan gradonačelnik Novog Sada?
 
– U ovakvoj situaciji u kakvoj je Novi Sad danas važno je za gradonačelnika izabrati osobu koja je ozbiljan i iskusan menadžer, sa iskustvom i pozitivnim rezultatima u rukovođenju, znanjem o komunalnom gradskom sistemu i energijom koja je neophodna da bi se vodio jedan ovakav grad.


 (BILSV, 01.04.2016)



Iz medija | Ponedeljak, 17. 06. 2019. | Komentara: 0

Čanak: Crnoj Gori vratiti imovinu otetu 1918. godine

Činjenica je da je poslije 1918. godine praktično kompletna imovina Crnogorske pravoslavne crkve postala imovina SPC. Upravo iz tog razloga, ne vratiti Crnoj Gori imovinu iz 1918. godine bila bi istorijska nepravda", kaže u razgovoru za Dnevne novine Nenad Čanak, predsjednik Lige socijaldemokrata Vojvodine.
Iz medija | Nedelja, 16. 06. 2019. | Komentara: 0

Intervju Milivoj Bešlin: Istorijsku istinu ne bi trebalo da utvrđuje sud

"Svedočim pred Višim sudom u Valjevu. Tužiteljka se žalila na rešenje o rehabilitaciji. Sudija je korektan i profesionalan. Iako me satima ispituje, često i na okolnosti koje nisu relevantne ili se meni tako čini, trudi se da pokaže širinu. Advokat predlagača Kalabićeve rehabilitacije u jednom trenutku me pita mislim li zaista da su svedoci 1945. pred Državnom komisijom mogli da se sećaju šta se dogodilo dve ili tri godine ranije", počinje priču o svom svedočenju u procesu za rehabilitaciju Nikole Kalabića istoričar Milivoj Bešlin.
Iz medija | Nedelja, 02. 06. 2019. | Komentara: 0

Skuplje je snimiti Igru prestola nego izazvati rat na Balkanu

Kosovo je 1912. ušlo u sastav Srbije ratom i voljom velikih sila. Izašlo je iz Srbije 1999., takođe ratom i voljom velikih sila. Zato ne vidim neki veliki manevarski prostor. Kraj priče će biti proglašenje pobede pre nego što se pobegne, a potom i priznanje Kosova. Gde Srbija jedino neće priznati da je priznala Kosovo



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook