Tražimo ono što Vojvodini pripada

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Iz medija | Sreda, 07. 09. 2011. | Komentara: 0

Tražimo ono što Vojvodini pripada

NOVI SAD - Iako je Vlada Srbije juče utvrdila predlog zakona o javnoj svojini, u vladajućoj koaliciji ipak ne postoji saglasnost o njegovim rešenjima, pre svega onim koja se odnose na vraćanje imovine AP Vojvodini, piše današnji Dnevnik. Liga socijaldemokrata Vojvodine pripremila je amandmane kojima će tražiti da se Vojvodini vrate i veliki sistemi, među kojima su putevi, železnica, elektromreža, pošta, lutrija,

Bojan Kostreš
 
budući da u predlog zakona nisu uvršćene njene primedbe o vraćanju velikih sistema Vojvodini.

Zamenik predsednika Lige socijaldemokrata Vojvodine Bojan Kostreš rekao je za Dnevnik da će Liga podneti amandmane, ali nije mogao da kaže da li će njima usloviti i podršku zakonu.

"O tome da li ćemo glasati za ovaj zakon odluku će doneti Glavni odbor LSV-a nakon skupštinske rasprave" rekao je Kostreš.

"Mi smo i očekivali da će se ovo pitanje prelamati u samom finišu, tako da nas nije iznenadilo to što nije uvršćen zahtev LSV-a o vraćanju velikih sistema Vojvodini. Ipak ćemo na tome insistirati i podnećemo amandmane, te pokušati zajedno s drugim strankama da se izborimo za to da Vojvodina dobije ono što joj pripada " rekao je Kostreš. Na pitanje da li je između LSV-a i SVM-a bilo dogovora o zajedničkom nastupu prilikom rasprave o zakonu u republičkom parlamentu, Kostreš je kazao da nije bilo direktnih razgovora. On je, međutim, dodao da "očigledno postoji saglasnost između LSV-a i SVM-a, ali i Pokrajinskog odbora DS-a, o zahtevu da Vojvodini pripadnu regionalni putevi i železnica, odnosno o predlogu vojvođanske vlade za dopunu nacrta zakona o javnoj svojini".

"Mislim da se svi mi slažemo o predlogu koji je utvrdila Pokrajinska vlada. To su, inače, minimalni zahtevi i uveren sam u to da nema nikakvog razloga da ih Vlada Srbije ne prihvati. Nadam se i da od tih zahteva neće odustati ni u samoj pokrajinskoj administraciji, kao što je to bilo prilikom usvajanja Statuta, kad je reč o pitanjima glavnog grada, VANU i nekih drugih, što je onda predsednik Lige Nenad Čanak morao da "pegla" u razgovoru s premijerom Srbije" rekao je Kostreš.

(BILSV, 07. 09. 2011.)




Iz medija | Ponedeljak, 17. 06. 2019. | Komentara: 0

Čanak: Crnoj Gori vratiti imovinu otetu 1918. godine

Činjenica je da je poslije 1918. godine praktično kompletna imovina Crnogorske pravoslavne crkve postala imovina SPC. Upravo iz tog razloga, ne vratiti Crnoj Gori imovinu iz 1918. godine bila bi istorijska nepravda", kaže u razgovoru za Dnevne novine Nenad Čanak, predsjednik Lige socijaldemokrata Vojvodine.
Iz medija | Nedelja, 16. 06. 2019. | Komentara: 0

Intervju Milivoj Bešlin: Istorijsku istinu ne bi trebalo da utvrđuje sud

"Svedočim pred Višim sudom u Valjevu. Tužiteljka se žalila na rešenje o rehabilitaciji. Sudija je korektan i profesionalan. Iako me satima ispituje, često i na okolnosti koje nisu relevantne ili se meni tako čini, trudi se da pokaže širinu. Advokat predlagača Kalabićeve rehabilitacije u jednom trenutku me pita mislim li zaista da su svedoci 1945. pred Državnom komisijom mogli da se sećaju šta se dogodilo dve ili tri godine ranije", počinje priču o svom svedočenju u procesu za rehabilitaciju Nikole Kalabića istoričar Milivoj Bešlin.
Iz medija | Nedelja, 02. 06. 2019. | Komentara: 0

Skuplje je snimiti Igru prestola nego izazvati rat na Balkanu

Kosovo je 1912. ušlo u sastav Srbije ratom i voljom velikih sila. Izašlo je iz Srbije 1999., takođe ratom i voljom velikih sila. Zato ne vidim neki veliki manevarski prostor. Kraj priče će biti proglašenje pobede pre nego što se pobegne, a potom i priznanje Kosova. Gde Srbija jedino neće priznati da je priznala Kosovo



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook