Zrenjaninu treba borac

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Iz medija | Četvrtak, 03. 05. 2012. | Komentara: 0

Zrenjaninu treba borac

ZRENJANIN – Moj interes jeste da se u Zrenjaninu živi bolje i kvalitetnije, a ukoliko mi građanke i građani daju poverenje, potrudiću se da pomognem svom gradu, istakao je zamenik predsednika Lige socijaldemokrata Vojvodine i kandidat LSV za gradonačelnika Zrenjanina Bojan Kostreš.



U video intervjuu koji možete pogledati u dodatku, Kostreš je naveo da se mnogo stvari u gradu može promeniti bez nekih spoljnih uticaja, samo boljim korišćenjem njegovih resursa, kao i da se boljom upotrebom sredstava kojima Zrenjanin raspolaže može obezbediti da on bude čistiji i uređeniji.

– Jako mi smetaju grafiti po našem gradu, i jako mi smeta što je prvi utisak pri ulasku u naš grad da je štrokav i da o njemu niko ne vodi računa – rekao je Kostreš. On dodaje da se kao i o gradu, mora mogo više računa voditi o ljudima na selu, kao i nezaposlenima, navodeći pri tom primer Jagodine i njenog gradonačelnika koji ulaže veliku energiju u edukaciju poljoprivrednika.
Edukovati radnike

– U Zrenjaninu imamo preko 40 odsto nezaposlenih žena. Te žene mora neko da edukuje, moramo pomoći ljudima da pronađu posao. Moramo pomoći ljudima da promene svoju obrazovnu strukturu, da mogu na tržištu rada da pronađu posao, a ne da dođemo u situaciju kada se pojave fabrike ili kada dođu investitori, da se onda traže ljudi koji će za minimalac fizičkom snagom zarađivati pare – rekao je Kostreš. On dodaje da je svako radno mesto vredno, ali da nije svejedno da li se otvaraju radna mesta na kojima radnici zarađuju minimalac ili pristojnu platu za svoj rad. Kostreš ističe da nije zadovoljan brzinom kojom funkcioniše gradska administracija, navodeći da se mora prekinuti praksa da se problemi rešavaju preko poznanstava. To su, kaže, stvari koje mogu da se reše uz malo energije i znanja, ukoliko se postave kao prioritet.

– Kada neko ko dođe kao investitor, vidi da je naš grad uredan, čist, vidi da u našem gradu vodimo računa o administraciji, vidi da se u našem gradu vodi računa o ljudima koji treba da budu zaposleni, na kraju krajeva, da možemo da ponudimo kvalifikovanu radnu snagu, tada će investitori lakše doći u naš grad – istakao je Kostreš.

Rezultati najbolje govore

Komentarišući činjenicu da je Liga socijaldemokrata Vojvdoijne godinama u gradskoj vlasti u Zrenjaninu, Kostreš je istakao da je ona uvek bila manjinski partner, a da o sposobnosti ligaša najbolje govore rezultati javnih preduzeća na čijem čelu se nalaze, ističući da Toplana nije bolje funkcionisala u proteklih 15 godina nego sada. Kostreš je rekao i da Banatska magistrala mora biti prioritet, ali da se ogromna pažnja mora posvetiti i mladim ljudima, kako ne bi odlazili iz Zrenjanina. Kandidat za zrenjaninskog gradonačelnika je istakao i da je nedopustivo da Naftna industrija Srbije duguje Zrenjaninu za rudnu rentu, kao i da grad ne sme da duguje taj novac Melencima i Elemiru, gde se vadi najveći deo nafte.

– Ja neću imati nikakav problem da sednem sa ljudima iz Naftne industrije Srbije i da im kažem: To što ste dužni, to moraste da platite. I da pronađem načina da nađem saveznike i u republičkoj i pokrajinskoj administraciji da se NIS primora da to uradi – istakao je Kostreš dodajući da NIS ne treba tretirati kao neprijatelja. Kostreš je poručio i da sve što se zaradi u Zrenjaninu mora tu i da ostane, ali i da se treba potruditi da se u Zrenjanin „dovede sve što može da se dovede“. Kompletan intervju sa Bojanom Kostrešom možete pogledati u dodatku.

(BILSV, 02. 05. 2012.)



Iz medija | Ponedeljak, 17. 06. 2019. | Komentara: 0

Čanak: Crnoj Gori vratiti imovinu otetu 1918. godine

Činjenica je da je poslije 1918. godine praktično kompletna imovina Crnogorske pravoslavne crkve postala imovina SPC. Upravo iz tog razloga, ne vratiti Crnoj Gori imovinu iz 1918. godine bila bi istorijska nepravda", kaže u razgovoru za Dnevne novine Nenad Čanak, predsjednik Lige socijaldemokrata Vojvodine.
Iz medija | Nedelja, 16. 06. 2019. | Komentara: 0

Intervju Milivoj Bešlin: Istorijsku istinu ne bi trebalo da utvrđuje sud

"Svedočim pred Višim sudom u Valjevu. Tužiteljka se žalila na rešenje o rehabilitaciji. Sudija je korektan i profesionalan. Iako me satima ispituje, često i na okolnosti koje nisu relevantne ili se meni tako čini, trudi se da pokaže širinu. Advokat predlagača Kalabićeve rehabilitacije u jednom trenutku me pita mislim li zaista da su svedoci 1945. pred Državnom komisijom mogli da se sećaju šta se dogodilo dve ili tri godine ranije", počinje priču o svom svedočenju u procesu za rehabilitaciju Nikole Kalabića istoričar Milivoj Bešlin.
Iz medija | Nedelja, 02. 06. 2019. | Komentara: 0

Skuplje je snimiti Igru prestola nego izazvati rat na Balkanu

Kosovo je 1912. ušlo u sastav Srbije ratom i voljom velikih sila. Izašlo je iz Srbije 1999., takođe ratom i voljom velikih sila. Zato ne vidim neki veliki manevarski prostor. Kraj priče će biti proglašenje pobede pre nego što se pobegne, a potom i priznanje Kosova. Gde Srbija jedino neće priznati da je priznala Kosovo



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook