Čanak: Odbili smo poziv na sastanak, jer se tako marginalizuje Skupština

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Sreda, 31. 07. 2019. | Komentara: 0

Čanak: Odbili smo poziv na sastanak, jer se tako marginalizuje Skupština

NOVI SAD - Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak izjavio je da su i on i njegova stranka bili pozvani na današnji sastanak vlasti i opozicije na Fakultetu političkih nauka (FPN) u Beogradu, ali su odbili da na njemu učestvuju, jer „i vlast i delovi opozicije načinom na koji je sastanak sazvan urušavaju institucije i marginalizuju Skupštinu Srbije“. 

LSV

- Načinom na koji je sastanak sazvan i gde je organizovan, on neće doneti ništa dobro. Ako vlast već urušava institucije i marginalizuje Skupštinu Srbije, pitam zbog čega sada u tome učestvuje i opozicija. Skupština kao najviše predstavničko telo građana Srbije je jedino mesto gde se ovakav dijalog može voditi, čime se ojačavaju kapaciteti te institucije - naveo je Čanak. 

Ocenio je da je ovakvim svojim gestom, „samoproklamovana prava opozicija“ još jednom pokazala da „nije nikakva alternativa naprednjačkoj vlasti, jer su joj koordinate razmišljanja identične“. 

- Da ne pominjem da je uzgred i urušena institucija FPN-a, koji kao ugledna akademska institucija ne bi trebalo da bude sveden na ulogu hostese političkih partija - poručio je Čanak. 

Prema njegovim rečima, i u zemljama regiona, tamo gde se odvijaju dijalozi vlasti i opozicije o izbornim uslovima, „svugde je skupština mesto dijaloga“. 

- To ne mora biti ni velika sala, ni plenarana sednica, ali se mora znati da je skupština kao institucija mesto za dijalog različitih političkih opcija, a ne učionice FPN-a - rekao je Čanak.

 (SzILSV, 30.07.2019)



Izjave | Petak, 08. 02. 2019. | Komentara: 0
Izjave | Sreda, 30. 01. 2019. | Komentara: 0
Izjave | Petak, 25. 01. 2019. | Komentara: 0

Optuženici za terorizam u CG omiljeni su gosti Beograda

Pozivanje predstavnika crnogorske opozicije na susret sa Putinom je potez koji ne ide u prilog dobrosusedskih odnosa u regionu. Reč je o političkim strukturama koje su više puta pokušale da izazovu nasilje u Crnoj Gori, da bi njihove antidržavne aktivnosti kulminirale u oktobru 2016. u pokušaju terorizma na dan izbora. Proces pred crnogorskim Specijalnim sudom je daleko odmakao, postoji mnoštvo dokaza o njihovoj umešanosti u planiranju krvoprolića, kao i o pokroviteljskoj ulozi ruskih obaveštajaca u tom činu – ocenjio je za Danas istoričar Milivoj Bešlin



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook