Država da preuzme upravljanje NIS-om

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Četvrtak, 14. 04. 2022. | Komentara: 0

Država da preuzme upravljanje NIS-om

NOVI SAD – Član Saveta za budžet i finansije Lige socijaldemokrata Vojvodine Mlađen Malešević izjavio je da o prodaji Naftne industrije Srbije Rusima i o povlašćenoj rudnoj renti nisu odlučivali građani na čijoj se teritoriji nalazi 95% imovine NIS-a. Zbog toga u pronalaženju rešenja za NIS treba da bude uključena pokrajinska administracija. 

LSV

- To je poznata priča, da se mi nikad nismo pomirili sa tim. Sa tim poklanjanjem imovine građana Vojvodine za ta simbolična mizerna sredstva Ruskoj federaciji i Rusima. U naftnom biznisu nije nužno da neko ima svoju naftu i da je vlasnik resursa da bi uspešno to vodio. Idealno rešenje, što mi smatramo, je da država Republika Srbija preuzme upravljanje Naftnom industrijom Srbije. Taj biznis može da funkcioniše i kada ga država vodi, odnosno menadžment koji bi bio profesionalan i vodio tu firmu kako treba - kazao je Malešević za televiziju Nova S. 

Malešević smatra da ne bi bio prvi put da država proda nacionalnu kompaniju pa je ponovo kupi. Dokaz za to je Telekom za koji, kako kaže, država tvrdi da će biti najbolji u Evropi. 
 

(SzILSV, 14.04.2022)



Izjave | Utorak, 30. 10. 2012. | Komentara: 0

Promenom zakona do policijske uprave za Vojvodinu

NOVI SAD – Komentarišući jučerašnju izjavu premijera Srbije i ministra policije Ivice Dačića da će policija u Srbiji ostati jedinstvena, ali da se može razgovarati o organizaciji rada u Pokrajini, zamenik predsednika Lige socijaldemokrata Vojvodine Bojan Kostreš rekao je za “Večernje novosti” da LSV neće odustati od inicijative da APV ima određenu autonomiju nad policijom, kao što je imala po Ustavu iz 1974. godine.
Izjave | Utorak, 30. 10. 2012. | Komentara: 0

DS treba da bude najjača opoziciona stranka

NOVI SAD – Predsednik poslaničke grupe Lige socijaldemokrata Vojvodine Branislav Bogaroški rekao je u emisiji „Politbiro“ na Radio-televiziji Vojvodina da je unutarstranačka stvar Demokratske stranke da li će na njenom čelu biti Boris Tadić ili Dragan Đilas. 
Izjave | Petak, 26. 10. 2012. | Komentara: 0

Kostreš: Izvršni odbor LSV u stalnom zasedanju

NOVI SAD – Izvršni odbor Lige socijaldemokrata Vojvodine je zadužen da izborni Kongres stranke, zakazan za 8. decembar, prođe u najboljem redu, tako da smo u stalnom zasedanju – rekao je zamenik predsednika LSV Bojan Kostreš za rubriku "Koji je vaš sledeći potez" u dnevnom listu Danas.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook