Marton: Napredak Srbije slabo vidljiv, i dalje se teško živi

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Četvrtak, 26. 12. 2019. | Komentara: 0

Marton: Napredak Srbije slabo vidljiv, i dalje se teško živi

ZRENJANIN – Portparol Lige socijaldemokrata Vojvodine Aleksandar Marton izjavio je da se u Srbiji i dalje veoma loše živi i da je napredak slabo vidljiv. On se nije složio sa tvrdnjom premijerke Ane Brnabić da je danas Srbija fundamentalno drugačija nego 2014.

LSV

- Po svim ekonomskim pokazateljima kaskamo za članicama EU iz regiona. Nedavno smo čuli podatak da je životni standard u Rumuniji 60 odsto viši nego u Srbiji. Tako da nikako ne možemo reći da su se stvari fundamentalno promenile od 2014. Za to su nam potrebne ozbiljne reforme, modernizacija, stvaranje pravne države, decentralizacija i ubrzavanje evropskih integracija. Bez toga, nastavićemo zaostajanje, čak, i za zemljama okruženja, a o zapadu Evrope da i ne govorimo – rekao je Marton, odgovarajući napitanje lista Danas u rubrici „Pitanje/odgovor“.

(SzILSV, 26.12.2019)



Izjave | Sreda, 19. 10. 2011. | Komentara: 0

Niko neće morati da napusti svoju kuću zbog restitucije

BEOGRAD - Narodna poslanica Lige socijaldemokrata Vojvodine Aleksandra Jerkov, rekla je danas za Večernje novosti da je dogovor koji je postignut u vezi sa Zakonom o resituciji koristan, ali da LSV neće odustati od zahteva da parlament donese autentično tumačenje zakona o restituciji.
Izjave | Sreda, 19. 10. 2011. | Komentara: 0

Sedlarević: Mađarska je pogrešno protumačila Zakon o restituciji

BUDIMPEŠTA - Na jučerašnjem sastanku Odbora za evropske poslove mađarskog parlamenta i Odbora za evrointegracije i međuregionalnu saradnju Skupštine AP Vojvodine još jednom je ponovljen stav zvanične Budimpešte da će blokirati kandidaturu Srbije ukoliko se ne izmeni zakon o restituciji
Izjave | Utorak, 18. 10. 2011. | Komentara: 0

Pokrajina je prva progovorila o suočavanju sa prošlošću

NOVI SAD - Današnja Politika podseća da je Skupština AP Vojvodine usvojila 28. februara 2003. godine Rezoluciju o nepriznavanju kolektivne krivice, a koju je potpisao tadašnji predsednik skupštine Nenad Čanak. Za usvajanje rezolucije glasala je većina od 120 poslanika, koju su činile stranke tadašnjeg DOS-a.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook