Marton: Važan je kulturni dijalog

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Utorak, 21. 04. 2015. | Komentara: 0

Marton: Važan je kulturni dijalog

ZRENJANIN – Internet portal zrenjaninski.com, bavio se političarima i društvenim mrežama, a sagovornici su se složili da su one postale uticajno sredstvo za političku komunikaciju, a odbornik Lige socijaldemokrata Vojvodine u tamošnjem parlamentu Aleksandar Marton smatra da su društvene mreže veoma važne u radu svakog političara.

LSV

Ocenjuje da je kontakt sa građanima izuzetno bitan jer je potrebna svakodnevna komunikacija.
– Komunikacija preko društvenih mreža je izuzetno laka i brza i to je velika prednost – navodi Marton dodajući da već nekoliko godina koristi i Fejsbuk i Tviter.
– Društvene mreže su u zemljama koje su bogatije već godinama, možda i od presudnog značaja za dobre izborne rezultate. U SAD one potpuno dominiraju nad drugim sredstvima komunikacija. Kod nas je procenat korisnika u porastu i iz izbornog ciklusa u ciklus će predstavljati sve važniji izvor informacija. Moguće je da će na predstojećim lokalnim izborima društvene mreže odigrati veoma važnu ulogu – objasnio je Marton. On je ocenio da društvene mreže utiču pozitivno na jačanje političke komunikacije. 
– Nažalost, kao i u svim oblastima našeg društva i na društvenim mrežama ima anomalija, koje loše utiču na političku svakodnevnicu i snižavaju nivo političke kulture. Protiv tih pojava se većina korisnika društvenih mreža mora izboriti – poručio je Marton i dodao je važan kulturni dijalog, te da on mora imati prioritet. On je istakao da voli da komunicira sa građanima i da im nudi mogućnost predlaganja odborničkog pitanja, koje on u njihovo ime postavlja u zrenjaninskoj Skupštini. 
– Imao sam nekoliko takvih iskustava. Naravno, pošto su mi profili otvoreni, dobijam česta pitanja i pokušavam na njih da odgovorim. Smatram da mi ta komunikacija dosta pomaže u radu. I ovom prilikom pozivam građane da mi sugerišu gradske probleme, ali i predloge rešavanja tih problema – poručio je on. Građani, istakao je, često mogu biti kvalitetni politički savetnici. 
– To je velika prednost ovakvog vida komunikacija – naveo je Marton. Prema njegovim rečima, loša strana na društvenim mrežama su takozvani “botovi”, odnosno lažni profili. 
– Ima ih svuda u svetu i nije kod nas to izmišljeno. Oni su, po meni, nebitni, jer smatram da građani prepoznaju laž i samim tim eliminišu bota. Ne treba se kriti iza iza lažnog imena. Moramo razmenjivati stavove kulturno i argumetovano. To ne boli i jako je korisno – poručio je funkcioner LSV. On je ocenio da u tom smislu dominiraju botovi SNS i DS. 
– I ovo je prilika da i jednima i drugima poručimo da spuste tenzije i argumetovano, sa pravim imenima, razmene stavove. Bolje je za sve. I mnogo, mnogo kulturnije – poručio je Marton.

(BILSV, 21. 04. 2015)




Izjave | Četvrtak, 27. 06. 2024. | Komentara: 0

Vlast želi da ućutka svakog ko drugačije misli

Advokat i član Predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Aleksandar Olenik objašnjava da se u slučajevima, kakav je zabrana ulaska u našu zemlju Feđi Štukanu, najčešće radi o diskrecionim ovlašćenjima, što znači da se ona sprovode bez kontrole i bez objašnjenja, a to vlast u Srbiji zloupotrebljava.
Izjave | Četvrtak, 13. 06. 2024. | Komentara: 0

Podrška studentima koji brane slobodu i dostojanstvo svoje kuće

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Bojan Kostreš podržao je studente koji su juče blokrali zgradu Rektorata Novosadskog univerziteta s ciljem da onemoguće održavanje, kako su naveli, protivpravno organizovanih izbora za Studentski parlament Filozofskog fakulteta.
Izjave | Ponedeljak, 10. 06. 2024. | Komentara: 0

Olenik: U Vojvodini je sve počelo, u Vojvodini će se i završiti

Član predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Aleksandar Olenik kaže da izjava predsednika Srbije Aleksandra Vučića da su „nad našim narodom počinjeni brojni i strašni zločini, da mi nismo zapodenuli ratove u svetu i da smo za agresore bili kolateralna šteta“ nije istinita.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook