Neformalni klub vojvođanskih poslanika?

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Sreda, 29. 06. 2011. | Komentara: 0

Neformalni klub vojvođanskih poslanika?

BEOGRAD - Večernje novosti danas pišu da su Liga socijaldemokrata Vojvodine i Savez vojvođanskih Mađara spremni da ponude ostalim poslanicima iz Vojvodine da oforme nezvanični klub, koji bi u Narodnoj skupštini štitio interese Pokrajine.

Bojan Kostreš

Navodno, ova ideja je progurana u ponedeljak, kada je veliki broj poslanika vladajuće koalicije bojkotovao Zakon o finansiranju opština. Novosti ističu da su pored dva uzdržana poslanika LSV, poslanici SVM glasali protiv zakona, dok preostali ligaši nisu ni glasali, kao ni poslanice DS Branka Ljiljak i Gordana Čomić, obe iz Vojvodine. Zamenik predsednika LSV Bojan Kostreš smatra da je moguće da se u budućnosti okupi neformalna vojvođanska poslanička grupa.

"Voleo bih kada bismo se pre glasanja dogovarali oko toga šta je interes Vojvodine i da se u skladu sa tim i izjašnjavamo" istakao je Kostreš za Novosti.

 (BILSV, 29. 06. 2011.)




Izjave | Subota, 25. 01. 2025. | Komentara: 0

Olenik: Generalni štrajk početak jedne opšte pobune građana

Advokat i član Predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Aleksandar Olenik kazao je da protesti građana izgledaju odlično i da nije očekivao toliki broj građana na ulicama. On je u izjavi za televiziju N1 kazao i da je jučerašnji generalni štrajk u Srbiji početak "jedne opšte pobune građana".
Izjave | Četvrtak, 09. 01. 2025. | Komentara: 0

Počeo je NOVOSADSKI PROCES

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Bojan Kostreš izjavio je danas da je otpočeo „Novosadski proces“ kojim će biti demontirana kriminalno – koruptivna hobotnica Srpske napredne stranke (SNS) i vladajućeg režima.
Izjave | Ponedeljak, 06. 01. 2025. | Komentara: 0

Olenik: Vučić nema nikakve nadležnosti prema autonomiji Vojvodine

Advokat i član Predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Aleksandar Olenik ocenio je da je izjava predsednika Srbije o vojvođanskoj platformi samo pokušaj distrakcije (odvraćanja pažnje, prim. nov.) njegovog biračkog tela i „sakrivanje studentske pobune i blokade“ od njih, dodajući da pitanje autonomije Vojvodine, takođe, ne potpada pod sferu njegove nadležnosti.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook