Sedlarević: Ćirilica u Vojvodini nije ugrožena

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Subota, 04. 08. 2018. | Komentara: 0

Sedlarević: Ćirilica u Vojvodini nije ugrožena

NOVI SAD – Pokrajinska poslanica Lige socijaldemokrata Vojvodine Maja Sedlarević izjavila je da ćirilično pismo u Vojvodini nije ugroženo. Ona je u izjavi za RTV naglasila i da bi tema razgovora trebala da bude funkcionalna nepismenost polovine stanovništva, a ne ugroženost bilo kog pisma.

LSV

- Ćirilica uopšte nije ugrožena. Ustav Republike Srbije kaže da je zvanični jezik srpski i pismo ćirilica. Možemo da pričamo o ugroženosti latinice, zato što je u Vojvodini u upotrebi šest službenih jezika i njihova pisma. Znači, i ćirilica i latinica. Ono što bi trebalo da bude mnogo ozbiljnija tema i čime bi trebalo da se bavi nadležno ministarstvo i Vlada, ali i svi mi, jeste to što je više od polovine stanovništva funkcionalno nije pismeno. To je ono što treba da nam bude tema, a nikako ugroženost bilo kog pisma, prevashodno ne ćirilice – rekla je ona odgovarjaući na pitanje „Da li je ćirilica ugrožena u Vojvodini“ u anketi emisije „Politbiro“.

(BILSV, 04.08.2018)



Izjave | Subota, 06. 08. 2022. | Komentara: 0

Proruska struja u Srbiji želi da Crna Gora nestane

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak izjavio je da je potpisivanje Temeljnog ugovora između Crne Gore i Srpske pravoslavne crkve udaljavanje od procesa evropskih integracija po standardima srpske agenture.
Izjave | Ponedeljak, 25. 07. 2022. | Komentara: 0

Malešević: Srbija treba da preuzme upravljanje Naftnom industrijom Srbije

Član Saveta za budžet i finansije Lige socijaldemokrata Vojvodine Mlađen Malešević izjavio je da Srbija treba Rusiji da uvede sankcije i ukine energetski sporazum, te da preuzme upravljanje Naftnom industrijom Srbije. 
Izjave | Subota, 23. 07. 2022. | Komentara: 0

Čanak: Izmena izbornog zakona u Bosni i Hercegovini pokušaj legitimizacije etničkih čišćenja

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak kritikovao je najavljeni predlog izmena izbornog zakona u Bosni i Hercegovini i ocenio da je to pokušaj legitimizacije i legalizacije posledica etničkih čišćenja i ratnih zločina koji su počinjeni u toj državi tokom ratova iz devedesetih godina 20. veka.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook