Tepić: Otvaranje poglavlja vetar u leđa društvu u Srbiji

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Sreda, 06. 07. 2016. | Komentara: 0

Tepić: Otvaranje poglavlja vetar u leđa društvu u Srbiji

NOVI SAD - Predsednica skupštinskog Odbora za evropske poslove Marinika Tepić izjavila je da je odluka o otvaranju poglavlja 23 i 24 sa Srbijom sjajna i ohrabrujuća vest i priznanje za sve vlade koje su od 2002. godine radile na stvaranju uslova za evrointegrisanje Srbije u EU.

LSV

Tepić je u izjavi za Tanjug naglasila da je reč o dva kapitalna poglavlja i da joj je drago što je nakon prošlonedeljnog razočarenja, kada nije došlo do odluke da se otvore poglavlja, u samo nekoliko dana taj stav promenjen.

- Naravno da je takva odluka dodatno ohrabrujuća, naročito posle prošlonedeljnog razočaranja koje smo svi doživeli i nismo ga krili, jer su sve ocene i EK i ostalih išle u pravcu da će doći do otvaranja, a onda smo imali tu tihu rampu Velike Britanije i Hrvatske iz njima poznatih razloga, a iz ugla Srbije vrlo neopravdanih - navela je Tepić. 

Ona ističe i da joj je drago što je Velika Britanija uspela da ostavi po strani posledice i aktuleno problematično stanje oko i nakon Bregzita i da dâ odobrenje i vetar u leđa društvu u Srbiji. Odluka o otvaranju poglavlja sa Srbijom je, prema njenim rečima, dobra i zato što u novom sazivu republičkog parlamenta postoji grupa evroskeptika koji su prošlonedeljni događaj i Bregzit iskoristili da "mašu" lošim ishodima i efektima po Srbiju. Tepić se nakon otvaranja poglavlja nada izuzetno radnoj agendi.

- Čeka nas puno posla, jer se radi o poglavljima koji su temelji i suština reformi svake države, a naročito Srbije i mislim da je i jedno veliko zalaganje opšte zajednice, ne samo zakonodavne, već i izvršne i samog društva neophodno da bi se razumelo zašto je to bitno - istakla je Marinika Tepić i dodala da je to neophodno najpre zbog nas samih.

U izjavi za list „Danas“ ona je rekla da bi puno bolje kada bi Vlada Republike Srbije bila formirana pre 19. jula za kada je zakazano otvaranje poglavlja 23 i 24, a ne da bude u tehničkom mandatu. Kako je rekla, to nije važno samo zbog međuvladine konferencije nego zbog svih nas i života u Srbiji i odluka koje treba da budu donete.

- Ipak, ako se izmestimo u cipele sagovornika iz EU, za njih je važno i izvesno da se glavni pregovarač neće promenili, a to je premijer Aleksandar Vučić. Iz tog ugla gledano, da li će vlada biti formirana ili ne do međuvladine konferencije nije toliko bitno. Može biti eventualno male nelagode ukoliko međuvladinoj konferenciji budu prisustvovali ministri koji neće biti u novoj vladi i koji će, kako politička etika nalaže, morati da se ograde u smislu da neće moći u punom kapacitetu da govore šta će se desiti i raditi ukoliko oni ne budu u novom kabinetu - zaključuje Tepić.
(BILSV, 06.07.2016)



Izjave | Ponedeljak, 21. 10. 2019. | Komentara: 0

Ne verujem u dobre namere Rusije

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak ocenio je sinoć, komentarišući posetu ruskog premijera Beogradu, da je interesantno to što se Dmitrij Medvedev susreo i sa Miloradom Dodikom. On smatra i da za to postoji dobar razlog – da Srbija i Republika Sprska budu „nepotopivi nosači ruskih aviona“ u srcu Evrope.
Izjave | Ponedeljak, 21. 10. 2019. | Komentara: 0

Poseta Medvedeva manifestacija stava da je Srbija ključna ruska ispostava u ovom delu Evrope

Generalni sekretar Bojan Kostreš ocenio je da je proslava 75. godišnjice oslobođenja glavnog grada Srbije dobar razlog za posetu ruskog premijera Dmitrija Medvedeva Srbiji, ali da ga je rastužio utisak da je to bio još jedan pokušaj manifestacije stava da je Srbija ključna ruska ispostava u ovom delu Evrope.
Izjave | Nedelja, 06. 10. 2019. | Komentara: 0

Čanak: Tragedija devedesetih je počela 6. oktobra 1988.

Šesti oktobar je trebalo da bude raskid sa sistemom kakav je bio u vreme Slobodana Miloševića i on je u sebi morao da podrazumeva ne samo zabranu SPS-a, JUL-a, SSJ i SRS-a i lustraciju njihovih rukovodstava, nego i jednu široku akciju denacifikacije Srbije, uz sistemske promene u samom uređenju društva – što je trebalo da znači decentralizaciju i jedan meki prelaz na tržišnu ekonomiju u punom smislu te reči, kaže Nenad Čanak.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook