VANU će biti obeštećena

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Četvrtak, 19. 01. 2012. | Komentara: 0

VANU će biti obeštećena

NOVI SAD – Večernje novosti danas pišu da je Liga socijaldemokrata Vojvodine odustala od namere da iseli Ogranak SANU iz zgrade Platoneuma u središtu Novog Sada, a da će Vojvođanska akademija nauka i umetnosti dobiti novu zgradu u vlasništvo.

Vanu tabla

Zamenik predsednika LSV Bojan Kostreš, koji ovih dana sa predstavnicima Vlade Srbije utvrđuje detalje imovine koju će Republika prepustiti Vojvodini, za Novosti ističe da”niko u ovom trenutku ne želi politički problem”.

– Načinićemo kompromis da obe strane budu zadovoljne. Ogranak SANU se neće iseljavati, a VANU će biti obeštećena – naveo je Kostreš. Endre Pap, predsednik VANU, i dalje poziva kolege iz SANU na saradnju, uz tvrdnju da dve akademije ne smetaju jedna drugoj, pišu Novosti. Dodaju da je već definisano da se Pokrajini vrate kompletna imovina RTV Vojvodine, Novosadski sajam, DP ”Gas” i Rudnik u Kovinu.

 (BILSV, 19. 01. 2012.)



Izjave | Ponedeljak, 21. 10. 2019. | Komentara: 0

Ne verujem u dobre namere Rusije

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak ocenio je sinoć, komentarišući posetu ruskog premijera Beogradu, da je interesantno to što se Dmitrij Medvedev susreo i sa Miloradom Dodikom. On smatra i da za to postoji dobar razlog – da Srbija i Republika Sprska budu „nepotopivi nosači ruskih aviona“ u srcu Evrope.
Izjave | Ponedeljak, 21. 10. 2019. | Komentara: 0

Poseta Medvedeva manifestacija stava da je Srbija ključna ruska ispostava u ovom delu Evrope

Generalni sekretar Bojan Kostreš ocenio je da je proslava 75. godišnjice oslobođenja glavnog grada Srbije dobar razlog za posetu ruskog premijera Dmitrija Medvedeva Srbiji, ali da ga je rastužio utisak da je to bio još jedan pokušaj manifestacije stava da je Srbija ključna ruska ispostava u ovom delu Evrope.
Izjave | Nedelja, 06. 10. 2019. | Komentara: 0

Čanak: Tragedija devedesetih je počela 6. oktobra 1988.

Šesti oktobar je trebalo da bude raskid sa sistemom kakav je bio u vreme Slobodana Miloševića i on je u sebi morao da podrazumeva ne samo zabranu SPS-a, JUL-a, SSJ i SRS-a i lustraciju njihovih rukovodstava, nego i jednu široku akciju denacifikacije Srbije, uz sistemske promene u samom uređenju društva – što je trebalo da znači decentralizaciju i jedan meki prelaz na tržišnu ekonomiju u punom smislu te reči, kaže Nenad Čanak.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook