Za LSV važan stav prema Vojvodini i lustraciji

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Subota, 10. 12. 2016. | Komentara: 0

Za LSV važan stav prema Vojvodini i lustraciji

NOVI SAD – Zamenik predsednika Lige socijaldemokrata Vojvodine Bojan Kostreš ponovio je za dnevni list „Danas“ da LSV niko nije zvao na razgovore oko stvaranja tzv. opozicionog bloka.  List, naime, piše da predstavnici DS, LDP, LSV i SDA razgovaraju o zajedničkom nastupu na predstojećim predsednički izborima i mogućim parlamentarnim.

LSV

Upitan da li bi za LSV takva opcija bila prihvatljiva Kostreš je odgovorio da to zavisi od stava prema vojvođanskom pitanju i lustraciji.

-I DS i LDP, ali i SDS u prošlosti su bili partneri LSV pa mi ovakva saradnja, ukoliko se dogovorimo oko važnih tema za LSV, nije nezamisliva – rekao je Kostreš

Na pitanje oko eventualnog ulaska u vlast sa SNS, on kaže da ne vidi LSV u vlasti u ovom momentu ni na republičkom ni na pokrajinskom nivou. 
(BILSV, 10.12.2016)



Izjave | Ponedeljak, 21. 10. 2019. | Komentara: 0

Ne verujem u dobre namere Rusije

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak ocenio je sinoć, komentarišući posetu ruskog premijera Beogradu, da je interesantno to što se Dmitrij Medvedev susreo i sa Miloradom Dodikom. On smatra i da za to postoji dobar razlog – da Srbija i Republika Sprska budu „nepotopivi nosači ruskih aviona“ u srcu Evrope.
Izjave | Ponedeljak, 21. 10. 2019. | Komentara: 0

Poseta Medvedeva manifestacija stava da je Srbija ključna ruska ispostava u ovom delu Evrope

Generalni sekretar Bojan Kostreš ocenio je da je proslava 75. godišnjice oslobođenja glavnog grada Srbije dobar razlog za posetu ruskog premijera Dmitrija Medvedeva Srbiji, ali da ga je rastužio utisak da je to bio još jedan pokušaj manifestacije stava da je Srbija ključna ruska ispostava u ovom delu Evrope.
Izjave | Nedelja, 06. 10. 2019. | Komentara: 0

Čanak: Tragedija devedesetih je počela 6. oktobra 1988.

Šesti oktobar je trebalo da bude raskid sa sistemom kakav je bio u vreme Slobodana Miloševića i on je u sebi morao da podrazumeva ne samo zabranu SPS-a, JUL-a, SSJ i SRS-a i lustraciju njihovih rukovodstava, nego i jednu široku akciju denacifikacije Srbije, uz sistemske promene u samom uređenju društva – što je trebalo da znači decentralizaciju i jedan meki prelaz na tržišnu ekonomiju u punom smislu te reči, kaže Nenad Čanak.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook