Kostreš: Zakon o javnoj svojini nije posao za jednu stranku

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Ponedeljak, 06. 06. 2011. | Komentara: 0

Kostreš: Zakon o javnoj svojini nije posao za jednu stranku

NOVI SAD - Zamenik predsednika Lige socijaldemokrata Vojvodine Bojan Kostreš, koji predsedava Radnoj grupi za izradu zakona o imovini i prihodima AP Vojvodine i lokalnih samouprava, izjavio je za današnju Politiku da je ono što u vezi sa decentralizacijom traži Unija regiona Srbije samo jedan mali deo neophodnih aktivnosti koje trebe učiniti da bi Srbija bila drugačija u odnosu na ono što je danas.

Bojan Kostreš

- Sasvim sigurno, proces decentralizacije i regionalizacije zemlje ne može se ostvariti bez zajedničkog delovanja svih zainteresovanih strana. Što se tiče zakona o javnoj svojini Republike Srbije, čije pisanje ja koordiniram, to je jedan od prvih koraka koji se moraju povući, i taj zakon će biti donet u saradnji sa svim političkim partijama uključujući i URS. U pitanju je vrlo složen proces koji podrazumeva više paralelnih radnji i donošenje čitavog seta zakona - objašnjava Kostreš koji veruje da će uskoro biti gotov zakonski predlog. On ističe da zakon o javnoj svojini nije posao koji može da uradi jedna stranka. Zato je premijer i formirao radnu grupu kako bi se postigla politička saglasnost na nivou stranaka.

- Uostalom, URS ima svoje predstavnike i u radnoj grupi i u komisiji za pisanje zakona o javnoj svojini, i oni su vrlo produktivni i vrlo konstruktivni. Da li će sve njihove primedbe biti usvojene ili ne, to ćemo tek videti - kaže Kostreš.

(BILSV, 06.06.2011.)




Izjave | Četvrtak, 09. 01. 2025. | Komentara: 0

Počeo je NOVOSADSKI PROCES

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Bojan Kostreš izjavio je danas da je otpočeo „Novosadski proces“ kojim će biti demontirana kriminalno – koruptivna hobotnica Srpske napredne stranke (SNS) i vladajućeg režima.
Iz medija | Četvrtak, 09. 01. 2025. | Komentara: 0

Olenik: Ni EU, ali ni Nemačka više ne žele da trpe Vučićevu propagandu

Izveštaj nemačke fondacije Fridrih Nojman u kome se konstatuje da je Srbija najbliži evropski saveznik Rusije i da se predsednik Aleksandar Vučić već 17 puta susreo sa predsednikom Ruske Federacije Vladimirom Putinom predstavlja znak da ni Nemačka, ali ni EU neće više tolerisati Vučićevu propagandu, kaže za Danas Aleksandar Olenik, član Predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI.
Iz medija | Četvrtak, 09. 01. 2025. | Komentara: 0

Institucije i zakoni, a ne vođe

'Nisi bitan, nećemo sa tobom da razgovaramo, želimo da institucije funkcionišu', najvažnija je politička poruka koju je izrekao neko u Srbiji u poslednjih 30 i kusur godina – naveo je Kostreš u autorskom tekstu za nedeljnik „Radar“.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook