LSV: Gotovo 200 teretnih vozova iskliznulo za godinu dana, a ministar Vesić slavi na Prokopu

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Nedelja, 26. 03. 2023. | Komentara: 0

LSV: Gotovo 200 teretnih vozova iskliznulo za godinu dana, a ministar Vesić slavi na Prokopu

Novi Sad, 26. mart 2023 - Liga socijaldemokrata Vojvodine smatra da je krajnje neodgovorno što ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić zanemaruje većinu železničkih pravaca u Srbiji, a organizuje koncerte i hvališe se godišnjicom voza na relaciji Beograd-Novi Sad.

LSV

Vesić je pre nego što je sekao slavljeničku tortu na beogradskom „Prokopu“ morao da organizuje barem konferenciju za novinare na nekom od mesta na kojem je u poslednjih godinu dana došlo do iskakanja vozova i cisterni sa opasnim otpadom.

Po podacima preduzeća „Srbija kargo“, od januara 2022. godine na prugama u Srbiji iskliznula su 194 teretna voza, od kojih 26 onih koji su prevozili opasne materije.

Ministra Vesića očito ne interesuju istinski problemi naše železnice, nego nastavlja sa svojim marketinškim objavama na Instagramu.

LSV insistira na korenitim promenama u železničkom sistemu Srbije i prestanku zanemarivanja brojnih železničkih pravaca.

Železnica se mora modernizovati, ali se to ne radi hvalisanjem na Instagramu.

Poziv Vesiću ostaje. Ministar bi morao da dođe u Zrenjanin vozom iz Beograda. Šteta je što ne može putničkim, jer on i dalje ne funkcioniše.

Aleksandar Marton
Portparol
Lige socijaldemokrata Vojvodine



Saopštenja | Sreda, 29. 01. 2025. | Komentara: 0

Balint Pastor je nadničar Aleksandra Vučića

Izjava predsednika Saveza vojvođanskih Mađara Balinta Pastora da studenti i ostali učesnici protesta u Srbiji deluju „protivno zakonu“, samo je još jedna zarađena dnevnica ovog politikanta od svog mentora Aleksandra Vučića.
Saopštenja | Utorak, 28. 01. 2025. | Komentara: 0

Kostreš: Prvo ispunjenje studentskih zahteva. Sledeći korak, formiranje ekspertske Vlade.

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva hitno formiranje ekspertske Vlade Srbije, u kojoj neće biti članova političkih partija.
Izjave | Subota, 25. 01. 2025. | Komentara: 0

Olenik: Generalni štrajk početak jedne opšte pobune građana

Advokat i član Predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Aleksandar Olenik kazao je da protesti građana izgledaju odlično i da nije očekivao toliki broj građana na ulicama. On je u izjavi za televiziju N1 kazao i da je jučerašnji generalni štrajk u Srbiji početak "jedne opšte pobune građana".



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook