LSV: Kazniti odgovorne zbog šovinističkih pesama u novosadskoj školi

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Četvrtak, 23. 06. 2022. | Komentara: 0

LSV: Kazniti odgovorne zbog šovinističkih pesama u novosadskoj školi

Novi Sad, 23. jun 2022 - Liga socijaldemokrata Vojvodine zahteva od Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne zajednice da u najkraćem mogućem roku izvrše inspekcijski nadzor u Osnovnoj školi „Vasa Stajić“ u Novom Sadu.

LSV

Javnost je upoznata sa nedavnim skandalom u ovoj školi kada su tokom završne svečanosti učenika četvrtog razreda puštane pesme šovinističkog i ekstremističkog karaktera.

Ovim incidentom grubo su narušeni opšti principi obrazovanja i vaspitanja, koji su proposani Zakonom o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja Republike Srbije.

Potpuno je jasno da je došlo do drastičnog gaženja ljudskih prava i prava svakog deteta i učenika. Ovo je primer ataka na instituciju u kojoj bi trebalo da se neguju otvorenost, saradnja, tolerancija i multietničnost.

Škole ne smeju biti poligon u kom se širi etnička, verska i bilo koja druga mržnja!

Pokrajinski sekretarijat mora što pre da obavesti javnost o svim detaljima incidenta i kazni sve odgovorne.

Vojvođanska multietničnost i tolerancija ne smeju biti narušeni, zato očekujemo efikasnu istragu i konkretne mere.

Portparol
Lige socijaldemokrata Vojvodine
Aleksandar Marton



Iz medija | Četvrtak, 16. 01. 2025. | Komentara: 0

Vučić će biti na optuženičkoj klupi

Aktuelna vlast predvođena Srpskom naprednom strankom oduvek je koristila strah kao metod za ostanak na vlasti, ali nikada u ovoj meri. Sada su taj strah preusmerili na svoje pristalice, birače, članove partije jer je to jedino što im je ostalo, izjavio je član Predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Aleksandar Olenik. On je gostujući na zrenjaninskoj televiziji KTV istakao da su u tu svrhu pominjani i lojalisti.
Odbori LSV | Sreda, 15. 01. 2025. | Komentara: 0

Nastavak edicije ZRENJANIN SE RASPADA. Zrenjaninci, planirajte kada ćete se razboleti

Liga socijaldemokrata Vojvodine – Vojvođani najoštrije osuđuje zatvaranje prilaza Urgentnom centru zrenjaninske bolnice, ocenivši taj potez kao ozbiljan udar na bezbednost i dostojanstvo građana. Ograđivanje prostora ispred ustanove koja služi za hitne medicinske intervencije predstavlja vrhunac neodgovornosti i nesposobnosti lokalne vlasti.
Saopštenja | Utorak, 14. 01. 2025. | Komentara: 0

Građani Srbije više neće trpeti teror kriminalaca i batinaša

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva od ministra unutrašnjih poslova Ivice Dačića da pod hitno obavesti javnost ko su lica koja su noćas napala i povredila studente Pravnog fakulteta u Beogradu.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook