Marton: Proterati ruskog ambasadora, Rusija je iza desničarskih protesta

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Subota, 18. 02. 2023. | Komentara: 0

Marton: Proterati ruskog ambasadora, Rusija je iza desničarskih protesta

NOVI SAD - Portparol Lige socijaldemokrata Vojvodine Aleksandar Marton pozvao je premijerku Anu Brnabić da iz Srbije protera ruskog ambasadora Aleksandra Bocan Harčenka, ukoliko se dokaže da Rusija stoji iza desničarskih protesta.

LSV

- Ako Rusija ne stoji iza desničarskih „Z“ demonstracija u Beogradu, Vi biste trebalo da saznate ko je zapravo organizator tog orgijanja. Ako se dokaže da su ipak Rusi, u šta sam ja lično sto odsto uveren, potrebno je pod hitno proterati ruskog ambasadora iz Srbije - naveo je Marton.

Ana Brnabić je izjavila da ne veruje da Rusija stoji iza desničarskih protesta, niti da podržava takve ljude.

(SzILSV, 18.02.2023)



Saopštenja | Sreda, 29. 01. 2025. | Komentara: 0

Balint Pastor je nadničar Aleksandra Vučića

Izjava predsednika Saveza vojvođanskih Mađara Balinta Pastora da studenti i ostali učesnici protesta u Srbiji deluju „protivno zakonu“, samo je još jedna zarađena dnevnica ovog politikanta od svog mentora Aleksandra Vučića.
Saopštenja | Utorak, 28. 01. 2025. | Komentara: 0

Kostreš: Prvo ispunjenje studentskih zahteva. Sledeći korak, formiranje ekspertske Vlade.

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva hitno formiranje ekspertske Vlade Srbije, u kojoj neće biti članova političkih partija.
Izjave | Subota, 25. 01. 2025. | Komentara: 0

Olenik: Generalni štrajk početak jedne opšte pobune građana

Advokat i član Predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Aleksandar Olenik kazao je da protesti građana izgledaju odlično i da nije očekivao toliki broj građana na ulicama. On je u izjavi za televiziju N1 kazao i da je jučerašnji generalni štrajk u Srbiji početak "jedne opšte pobune građana".



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook