LSV: Ko je srušio spomenik Svetozaru Markoviću Tozi u Novom Sadu

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Odbori LSV | Subota, 06. 05. 2023. | Komentara: 0

LSV: Ko je srušio spomenik Svetozaru Markoviću Tozi u Novom Sadu

Novi Sad, 6. maj 2023 - Gradski odbor Lige socijaldemokrata Vojvodine Novi Sad obaveštava javnost da je nadgrobni spomenik narodnom heroju Svetozaru Markoviću Tozi na Almaškom groblju u Novom Sadu srušen i pita KO JE ODGOVORAN ZA OVO.

LSV

Liga socijaldemokrata Vojvodine ZAHTEVA od nadležnih organa da hitno reaguju i utvrde uzrok devastacije spomenika te isti vrate u prvobitno stanje, na čast i ponos svih građanki i građana Novog Sada i Vojvodine.

U ovom vremenu relativizacije i prekrajanja istorije, i sam nemar je - saučesništvo!

Dok nam ulicama divljaju bezumni zločinci, dok se borimo protiv podizanja spomenika zločincima iz Drugog svetskog rata - devastiraju se spomenici istinskim herojima i ljudima kojima dugujemo SLOBODU.

Uz Žarka Zrenjanina i brojne druge, Svetozar Marković Toza  je bio simbol antifašizma u Vojvodini! Simbol borbe za bolje i SLOBODNO društvo.

Kada vlast sistematski radi na zatiranju i zanemarivanju antifašističke borbe i njenih postignuća, dobijemo ono čemu svedočimo od početka devedesetih pa do današnjih dana.

Ukoliko nadležni organi u najkraćem mogućem roku ne vrate nadgrobni spomenik u prvobitno stanje, Ligaši će to svojim rukama učiniti!

Maja Mrnuštik
predsednica Gradskog odbora 
Lige socijaldemokrata Vojvodine
Novi Sad




Odbori LSV | Sreda, 19. 10. 2011. | Komentara: 0

Zrenjanin još bez dana grada

ZRENJANIN - Predsednik Skupštine grada Aleksandar Marton najavio je u utorak da će se na jednom od predstojećih jesenjih zasedanja lokalnog parlamenta pred odbornicima naći inicijativa o određivanju Dana grada.
Odbori LSV | Utorak, 18. 10. 2011. | Komentara: 0

Protiv odlaganja ispravljanja istorijske nepravde

SOMBOR - Gradski odbor Lige socijaldemokrata Vojvodine saopštio je danas da će od denacionalizacije i pravedne restitucije otetih materijalnih dobara nakon Drugog svetskog rata u velikoj meri zavisiti hoće li Srbija sebe graditi kao građansku državu.
Odbori LSV | Utorak, 18. 10. 2011. | Komentara: 0

Zrenjaninaca manje nego na prošlom popisu

ZRENJANIN - Prvi rezultati popisa pokazuju manji broj stanovnika u Vojvodini, a taj trend postoji i u Zrenjaninu, naveo je na današnjoj konferenciji za novinare regionalni koordinator LSV za Srednji Banat Marko Stanimirović. Prema njegovim rečima, jasno se pokazalo da je u svim delovima Srbije broj stanovnika manji u odnosu na prethodni popis.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook