Odlaže se predaja Nacrta zakona o javnoj svojini

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Četvrtak, 14. 07. 2011. | Komentara: 0

Odlaže se predaja Nacrta zakona o javnoj svojini

NOVI SAD - Radna grupa Vlade Srbije za izradu Nacrta zakona o javnoj svojini neće sutra predati ovaj dokument premijeru Mirku Cvetkoviću. Predsednik ove Radne grupe Bojan Kostreš za RTV kaže da nema političke volje o tome da Vojvodini budu vraćeni veliki sistemi.

Bojan Kostreš

- Mi nećemo ispuniti zadat koji smo dobili od premijera Cvetkovića iz dva razloga. Prvi je tehničke prirode jer sutra dolazi premijer Italije Silvio Berluskoni tako da ne verujem da će biti vremena u programu za predaju zakona, a drugi je taj da mi još uvek ne uspevamo da se dogovorimo oko jednog člana zakona koji se odnosi na svojinu Vojvodine nad velikim sistemima " kaže Kostreš. On dodaje da je to vrlo važno političko pitanje, ali i pitanje koje je interesantno za Vojvodinu, jer bi njegovim rešavanjem Vojvodini trebalo da se vrati svojina nad Poštom, železnicom, putevima i ostalim velikim sistemima.

(BILSV, 14.07.2011.)




Izjave | Sreda, 28. 08. 2024. | Komentara: 0

Kostreš: Nazire se rešenje kosovskog problema, nakon toga Srbija se mora okrenuti sebi

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Bojan Kostreš izjavio je da je očigledno da se sprovođenje Šolc – Makronovog plana privodi kraju a time se nazire i rešenje kosovskog problema. Nakon toga, kaže Kostreš, Srbija se mora okrenuti sebi.
Saopštenja | Utorak, 27. 08. 2024. | Komentara: 0

Roditelji svih đaka u Srbiji da dobiju 20.000 dinara za početak nove školske godine

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva od Vlade Republike Srbije da u nahitnijem roku, iz svoje tekuće bužetske rezerve, uplati svim lokalnim samoupravama sredstva koja će biti namenjena svim roditeljima koji imaju decu u osnovnim i srednjim školama.
Iz medija | Subota, 24. 08. 2024. | Komentara: 0

Kad se voda u Zrenjanin vrati

Portparol Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Aleksandar Marton vodio je dnevnik prošle nedelje i u njega zapisivao svoja zapažanja, razmišljanja i aktivnosti. Te dnevničke beleše objavio je „Danas“. Tekst prenosimo u celosti.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook