Čanak: Decentralizacija sprečava pljačku

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Utorak, 05. 04. 2016. | Komentara: 0

Čanak: Decentralizacija sprečava pljačku

NOVI SAD, 5. april - Demokratija je kada narod odlučuje, kada se odlučuje ovde u Mitrovici, a ne kada se odlučuje u Novom Sadu ili Beogradu, a da bi se odlučivalo ovde, Mitrovica mora imati svoje ingerencije. Vojvodina mora imati svoje ingerencije. Republika mora imati svoje ingerencije, istakao je sinoć lider Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak. Na konvenciji Lige socijaldemokrata Vojvodine u Sremskoj Mitrovici, Čanak je upozorio da se u suprotnom neće ništa promeniti jer su za promene neophodni plan i elementarna ideja šta može i treba da se uradi. 


– Deoba vlasti znači da se sve što može da se reši lokalno, rešava lokalno. Mi o tome ovde govorimo, Liga socijaldemokrata Vojvodine govori više od četvrt veka o tome. Više od četvrt veka! I dođemo u poziciju da nekome to još uvek nije jasno. Ne, ne, svima je jasno, ali se trude da to gurnu u stranu zato što im ne odgovara. Jer, kada postoji decentralizacija vlasti, postoji decentralizacija kontrole, onda ne može da se kraducka ili krade ili pljačka. Onda uvek postoji neko ko to može da spreči, da zaustavi. Postoji neko neko može da uzbuni javnost da se nešto desilo – rekao je Čanak. 
Biro za informisanje 
Lige socijaldemokrata Vojvodine 



Saopštenja | Ponedeljak, 30. 12. 2024. | Komentara: 0

Tužilaštvo i sudstvo da ispune zahteve studenata

Vest da je Više javno tužilaštvo u Novom Sadu podiglo optužnicu protiv 13 osoba, uključujući osumnjičene Gorana Vesića i Jelenu Tanasković, zbog pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu kada je poginulo 15 osoba, samo je jedan mali korak.
Saopštenja | Nedelja, 29. 12. 2024. | Komentara: 0

Lopovi moraju da budu na udaru Zakona o poreklu imovine

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI pita Poresku upravu šta se dešava sa primenom Zakona o utvrđivanju porekla imovine.
Saopštenja | Subota, 28. 12. 2024. | Komentara: 0

Javnost je zaštita od samovolje i besa autoritarne i nedemokratske vlasti

Bes autoritarne i nedemokratske vlasti Aleksandra Vučića poslednjih dana sručio se na naše mlade sugrađane.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook