LSV OBELEŽAVA 32 GODINE OD OSNIVANJA

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Četvrtak, 14. 07. 2022. | Komentara: 0

LSV OBELEŽAVA 32 GODINE OD OSNIVANJA

Novi Sad, 14. jul 2022 - Liga socijaldemokrata Vojvodine obeležava 32 godina postojanja.

Nastala u godinama raspada Jugoslavije. U godinama kada su harali mržnja i nacionalizam LSV se borila za mir.

LSV

Mudri ljudi su već tada znali da ćemo zbog politike ratova i nacionalizma, postati siromašna periferija Evrope.

LSV je oduvek na braniku građanskog društva. Na braniku autonomne Vojvodine u decentralizovanoj Srbiji.

Dok drugi ćute, Liga je glasna u osudi svih negativnih pojava u društvu. Makar to ne donosilo političke poene. Sasvim je sigurno da će to doneti boljitak Srbiji i Vojvodini.

Želimo Srbiju u Evropskoj uniji, veće subvencije za paore, ispravnu pijaću vodu za sve građane. Želimo da se Fruška gora ne seče, da ne čupaju železničke pruge po Vojvodini. Želimo da se Vojvodini vrati Naftagas. Nećemo prljave tehnologije na našoj plodnoj zemlji. Nećemo ratne zločince u skupštinama i na tv programima.

LSV je tu. I sa starim i sa novim idejama.

Borba za modernu Srbiju, i u njoj autonomnu Vojvodinu, biće još snažnija i uspešnija.

2022. je godina novog početka Lige socijaldemokrata Vojvodine.

Sekretarijat za informisanje
Lige socijaldemokrata Vojvodine



Saopštenja | Sreda, 29. 01. 2025. | Komentara: 0

Balint Pastor je nadničar Aleksandra Vučića

Izjava predsednika Saveza vojvođanskih Mađara Balinta Pastora da studenti i ostali učesnici protesta u Srbiji deluju „protivno zakonu“, samo je još jedna zarađena dnevnica ovog politikanta od svog mentora Aleksandra Vučića.
Saopštenja | Utorak, 28. 01. 2025. | Komentara: 0

Kostreš: Prvo ispunjenje studentskih zahteva. Sledeći korak, formiranje ekspertske Vlade.

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva hitno formiranje ekspertske Vlade Srbije, u kojoj neće biti članova političkih partija.
Saopštenja | Četvrtak, 16. 01. 2025. | Komentara: 0

Građani na ulice da brane studente, a tužioci da hapse kriminalce koji ih napadaju

Liga socijaldemkrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva od nadležnog državnog tužioca da pod hitno pokrene postupak protiv svih pripadnika koruptivne hobotnice Srpske napredne stranke koji putem medija i društvenih mreža pozivaju na sukobe i inspirišu napade na studente.




ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook