"Naša država naša pravila"?!

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Subota, 11. 05. 2019. | Komentara: 0

"Naša država naša pravila"?!

Novi Sad, 11. maj 2019 - Predstavljajući javnosti Srbije projekat o potrebi formiranja građanskih patrola za pomoć u radu policije, osnivač i predsednik Centra za bezbednost, istrage i odbranu DBA  (Detektivsko Bezbednosna Agencija) Stevan Đokić izjavio je da ovaj projekat namerava ponuditi MUP-a Republike Srbije, uz komentar da:  „Građanske Patrole nisu nešto što je Centar za bezbednost, istrage i odbranu DBA izmislio i da takve stvari postoje odavno u svetu i daju odlične rezultate“.

LSV

Za opravdanost projekta, koji je još uvek u fazi izrade, naveo je podatak o sprovedenoj anketi Centra DBA u glavnom gradu, gde je od 208 ispotanih roditelja, čija deca idu u osnovnu i srednju školu, preko 80% ispitanika podržalo taj projekat. Iz ove tvrdnje da se zaključiti da se građani i građanke osećaju nebezbedno i da policija ne brine dovoljno o bezbednosti njihove dece, zbog čega su o potrebi uvođenja građanskih patrola u MUP-a Srbije u javnosti usledili uglavnom negativni komentari.

Za sada ovaj projekat je podržao samo gospodin Miša Vacić bivši savetnik direktora Kancelarije za KIM Marka Đurića, a sada predsednik „Srpske desnice“, čija stranka je u oktobru mesecu prošle godine u Novom Sadu organizovala skup nacionalista i desničara pod nazivom „Naša država naša pravila“, što i ne čudi jer je  gospodin Stevan Đokić prema pisanju štampe član „Srpske desnice“.

Demokratsku javnost u Srbiji više čudi i brine to što je Stevan Đokić počasni član Nezavisnog sindikata policije, savetnik predsednika Sindikata Policije i Policijskih Starešina i savetnik u Sindikatu Ujedinjeni Kolektiv Policije u MUP-a Republike Srbije.   

Liga socijaldemokrata Vojvodine ukazuje da u svetu postoji više stotina inicijativa, programa i projekata, koji teže ka tome da se čovek kao individua oseća bezbedno i da gotovo sve policije u državama stabilne demokratije imaju razvijen projekat „Community Policing“ – rad policije u zajednici, jer svaki grad, opština, ili mesna zajednica imaju svoje specifične probleme, zbog čega je Liga socijaldemokrata Vojvodine u više navrata pokretala inicijativu za reorganizaciju i decentralizaciju MUP-a Srbije sa ciljem da policijski službenici i građani na kreativne načine rešavaju aktuelne probleme na loklanom nivou, ali takva inicijativa nikada nije prihvaćena.

Svaki put odgovor je bio da je Vlada Republike Srbije 2013. godine donela Stragegiju policije u zajednici – koja se u praksi ne može implementirati iz prostog razloga što se problemi u lokalnoj zajednici ne mogu rešavati daleko od svog izvora.

Ovaj put ostaje da se vidi da li će MUP prihvatiti projekat Centra DBA kao novu filozofiju policijskog rada „Građanskih Patrola“, prema kojoj bi uniformisani satrapi nalik na „Iliju Čvorovića“ razvili i široku saradničku mrežu „dopisnih članova policijske akademije“ i time potvrdili svoj moto: „Naša država naša pravila“, ne znajući da je državu stvorilo pravo i da mu ona služi.    

                                                                   Predsednik
Stručnog saveta za odbranu i bezbednost
Lige socijaldemokrata Vojvodine  
                                                                               Velimir Kovačević




Saopštenja | Nedelja, 18. 02. 2018. | Komentara: 0

Vojvođanska privreda u katastrofalnom stanju

Liga socijaldemokrata Vojvodine smatra da je rast bruto domaćeg proizvoda od dva posto, koji je prošle godine ostvaren u Autonomnoj pokrajini Vojvodini, nedovoljan.
Saopštenja | Subota, 17. 02. 2018. | Komentara: 0

Brže rešavati probleme nacionalnih zajednica

Liga socijaldemokrata Vojvodine smatra da je želja vlasti u Srbiji da se pomogne informisanje na jezicima nacionalnih zajednica, u velikoj meri, samo deklarativna.
Saopštenja | Sreda, 14. 02. 2018. | Komentara: 0

Neophodna veća podrška države deci oboleloj od raka

U susret 15. februaru, Svetskom danu dece obolele od raka, alarmantni su podaci da u Srbiji svake godine oboli od 300 do 350 dece od nekog oblika raka. Stepen izlečenja je niži za 10% od evropskog proseka, a svako “izlečenje” je samo uslovno, budući da nekad posledice bolesti i terapije mogu biti trajne.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook