Sastanku DS i SNS nedostaje Koštunica

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Petak, 17. 01. 2014. | Komentara: 0

Sastanku DS i SNS nedostaje Koštunica

NOVI SAD, 17. januar – Bez obzira na to što po svim drugim pitanjima vode više nego ostrašćene rasprave, kada je reč o autonomiji Vojvodine Demokratska stranka i Srpska napredna stranka su, kao što se od juče može videti, spremne da sednu i vode dijalog po beogradskim kuloarima, mimo institucija. Naročito vojvođanskih.

LSV

Ako im se u tom sastanku pridruži još i Vojislav Koštunica, biće to kompletna postava koja je i napravila ovaj i ovakav Ustav u kojem su preko noći izigrane vojvođanske institucije, a garancije njene autonomije pretočene u odredbu o najmanje sedam odsto budžeta, koja je zatim redovno kršena.

Tim Ustavom, napravljenim u dogovorima beogradskih stranaka, koji u Vojvodini nije ni dobio većinsku podršku, stvoreni su i uslovi da Ustavni sud danas obesmišljava autonomiju Vojvodine, a ona i njeni građani su dovedeni do prosjačkog štapa.

Upravo ovako, kao sada, nagodbenjaštvom stranaka sa centralom u Beogradu, našlo se načina da se bez obzira na to ko je na vlasti, Vojvodina zakine za milijardu evra, da se njena imovina ne vraća, da jedino prodaja NIS-a nije sporna, a da zakona o finansiranju nadležnosti nema osam godina. I da niko ne bude kriv što je Vojvodina već godinama nedovoljno razvijeni region.

Liga socijaldemokrata Vojvodine je u više navrata ukazivala na to da je potrebno rešiti pitanje autonomije Vojvodine, ali širokim konsenzusom. A ne kao što je to činjeno i do sada – međusobnim dogovorom dve beogradske stranke. Jer ćemo u protivnom ponovo biti svedoci prakse da se o Vojvodini odlučuje van Vojvodine i mimo njene volje.

Đorđe Stojšić
potpredsednik
Lige socijaldemokrata Vojvodine



Saopštenja | Petak, 15. 07. 2011. | Komentara: 0

Večeras 1000 vojvođanskih zastava u Subotici

NOVI SAD - Liga socijaldemokrata Vojvodine obeležila je sinoć 21. rođendan širom Vojvodine. Tim povodom sjajne žurke organizovane su u Zrenjaninu, Pančevu, Kikindi, Novom Sadu, Sremskoj Mitrovici...
Saopštenja | Sreda, 06. 07. 2011. | Komentara: 0

Kostreš počinje konsultacije

NOVI SAD - Predsednik Radne grupe za izradu nacrta Zakona o javnoj svojini Bojan Kostreš počinje danas konsultacije sa predstavnicima stranaka vladajuće koalicije sa ciljem da se otkloni nastali zastoj u radu te grupe, pišu Novosti.
Saopštenja | Ponedeljak, 04. 07. 2011. | Komentara: 0

"Nedelja socijaldemokratije"

BOLJEVCI - Potpredsednica Izvršnog odbora Glavnog odbora Lige socijaldemokrata Vojvodine Maja Sedlarević gostovala je trećeg dana kampa "Nedelja socijaldemokratije" koju organizuje Centar za studije socijalne demokratije, uz podršku Friedrich Ebert fondacije.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook