Tužilaštvo i sudstvo da ispune zahteve studenata

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Ponedeljak, 30. 12. 2024. | Komentara: 0

Tužilaštvo i sudstvo da ispune zahteve studenata

Novi Sad, 30. decembar 2024 – Vest da je Više javno tužilaštvo u Novom Sadu podiglo optužnicu protiv 13 osoba, uključujući osumnjičene Gorana Vesića i Jelenu Tanasković, zbog pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu kada je poginulo 15 osoba, samo je jedan mali korak.

LSV

Ta optužnica tek treba da bude potvrđena, a ostaje da se vidi da li će biti novih političkih pritisaka na sud.

Strah javnosti je još veći kada se zna da je sud, koji treba da potvrdi optužnicu, praktično oslobodio jednog od glavnih osumnjičenih za tragediju – Gorana Vesića.

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva od tužilaštva i suda da ispune zahteve studenata i postupaju po zakonu, svim standardima pravne države i odgovorne za smrt 15 građana adekvatno gone i kazne.

Marko Konjević
predsednik Saveta za pravna pitanja
Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI




Saopštenja | Utorak, 24. 12. 2024. | Komentara: 0

Zahtevamo povlačenje odluke o smeni prof. dr Vladimira Dugalića

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva od ministra zdravlja u Vladi Srbije Zlatibora Lončara, kao i rukovodstva Univerzitetskog kliničkog centra (UKC), da prestanu sa progonom prof. dr Vladimira Dugalića i povuku odluku o njegovoj smeni sa mesta načelnika hepato-bilio-pankreatične hirurgije.

Saopštenja | Ponedeljak, 23. 12. 2024. | Komentara: 0

Prosvetari se više ne boje pretnji režima

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI poručuje premijeru Milošu Vučeviću da prestane sa pretnjama prosvetnim radnicima, jer se oni njega ne boje.

Saopštenja | Ponedeljak, 23. 12. 2024. | Komentara: 0

LSV - VOJVOĐANI i DZVM: Pastor i SVM deo koruptivne hobotnice SNS

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI i Demokratska zajednica vojvođanskih Mađara pitaju predsednika Saveza vojvođanskih Mađara Balinta Pastora da li mu je na proslavi 80. godina od osnivanja dnevnog lista „Mađar so“ predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković donela sendvič.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook