Zrenjanincima preti opasnost od kancerogenog arsena i iz vazduha

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Odbori LSV | Sreda, 18. 01. 2023. | Komentara: 0

Zrenjanincima preti opasnost od kancerogenog arsena i iz vazduha

Zrenjanin, 18. januar 2023 - Liga socijaldemokrata Vojvodine postavlja pitanje predstavnicima zrenjaninske vlasti da li za njih postoji crvena linija da počnu da brinu o zdravlju Zrenjaninaca, budući da je Zrenjanin među prvih šest mesta u zemlji po zagađenju vazduha arsenom.

LSV

Naime, rezultati Zdravstveno statističkog godišnjaka Instituta za javno zdravlje Srbije “Dr Milan Jovanović Batut” pokazuju da je koncentracija arsena u vazduhu u našem gradu veća od dozvoljene što, prema navodima stručnjaka, izaziva opasnost po zdravlje dece i odraslih, a posebno zabrinjava činjenica da ova visoko toksična kancerogena materija napada organizme beba još u prenatalnom periodu i preti teškim kancerogenim oboljenjima u najmlađem uzrastu. 

Podsećamo, Liga socijaldemokrata Vojvodine je godinama unazad u više navrata na sednicama Skupštine grada upozoravala na prekomernu zagađenost vazduha i na štetnost zagađene vode budući da Zrenjanin nema ispravnu pijaću vodu već 19 godina. Ništa nije urađeno, a kako vreme prolazi situacija je sve gora i kritičnija.

Pitamo gradske čelnike šta su do sada uradili i šta planiraju da urade da se reši problem kancerogenog arsena u vazduhu. Zrenjanin više ne može da čeka, zahtevamo hitno reagovanje bez odlaganja i tražimo da nam se predoče konkretni koraci sa vremenskim okvirom.

Dejan Čapo
odbornik Lige socijaldemokrata Vojvodine u Skupštini grada Zrenjanina



Saopštenja | Sreda, 29. 01. 2025. | Komentara: 0

Balint Pastor je nadničar Aleksandra Vučića

Izjava predsednika Saveza vojvođanskih Mađara Balinta Pastora da studenti i ostali učesnici protesta u Srbiji deluju „protivno zakonu“, samo je još jedna zarađena dnevnica ovog politikanta od svog mentora Aleksandra Vučića.
Saopštenja | Utorak, 28. 01. 2025. | Komentara: 0

Kostreš: Prvo ispunjenje studentskih zahteva. Sledeći korak, formiranje ekspertske Vlade.

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva hitno formiranje ekspertske Vlade Srbije, u kojoj neće biti članova političkih partija.
Izjave | Subota, 25. 01. 2025. | Komentara: 0

Olenik: Generalni štrajk početak jedne opšte pobune građana

Advokat i član Predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Aleksandar Olenik kazao je da protesti građana izgledaju odlično i da nije očekivao toliki broj građana na ulicama. On je u izjavi za televiziju N1 kazao i da je jučerašnji generalni štrajk u Srbiji početak "jedne opšte pobune građana".



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook