Tomislav Bokan nije naše društvo

 
 
Izbori u LSV
Saopštenja | Četvrtak, 06. 02. 2020. | Komentara: 0

Tomislav Bokan nije naše društvo

Novi Sad, 06. februar 2020 - Novi Sad jako dobro pamti učešće Tomislava Bokana i pokreta Dinara – Drina – Dunav u gradskoj vlasti.

Zato vest o mogućem zajedničkom nastupu Srpske napredne stranke na predstojećim izborima s Bokanovom interesnom grupom za nas predstavlja više nego neprijatno iznenađenje i – ako je to tačno – granicu preko koje nećemo preći.

LSV

Gradski odbor Lige socijaldemokrata Vojvodine je 2016. godine i ušao u komunalnu koaliciju sa Srpskom naprednom strankom u Novom Sadu baš zato da se na vlast nikad ne bi vratio Bokan i njemu slični.

Bokan je simbol i centralna figura perioda kad je Novi Sad bio daleko od Evropske prestonice kulture i Evropske prestonice mladih.

To je bilo vreme kad su direktore pojedinih komunalnih preduzeća opevavale raznorazne „knindže“ i kad su stručni ljudi u komunalnim preduzećima zamenjivani nestručnim rođacima.

To je bilo vreme kad je Tomislavu Bokanu, tadašnjem direktoru JKP-a „Urbanizam“, bačena bomba pod automobil.

Podsetimo, kad su Bokan i njegova interesna grupa upravljali JKP „Vodovod i kanalizacija“, investicije i razvoj su zaustavljeni, dovedeno je u pitanje i održavanje čitavog sistema, a Novi Sad se obrukao pred sobom i svetom zbog osveštavanja vode u gradskom vodovodu.

Zbog nezakonitog zapošljavanja u tom preduzeću Bokan je pre tri godine osuđen na deset meseci kućnog pritvora.

Nažalost, postupak za kupovinu glasova je zastareo pre godinu i po dana.

Novi Sad ne zaslužuje da o njegovom razvoju odlučuje osvedočeni nakupac glasova i vođa interesne grupe kakav je Tomislav Bokan.

Nama je Novi Sad glavni grad.     

Nama nakupci glasova nisu i ne mogu biti društvo. 

Gradski odbor
Lige socijaldemokrata Vojvodine
Novi SadSaopštenja | Nedelja, 31. 05. 2020. | Komentara: 0

UDS: Da dobri i pošteni ljudi žive normalno

Gordana Čimić, kandidatkinja na izbornoj listi Ujedinjene demokratske Srbije kaže da je izgradnja nezavisnog pravosuđa i institucija jedan od sigurnih načina da se iskoreni korupcija kako bi normalni ljudi živeli normalno.
Saopštenja | Subota, 30. 05. 2020. | Komentara: 0

UDS: Srbija je siromašna zbog korupcije

Marko Đurišić, prvi na izbornoj listi Ujedinjene demokratske Srbije rekao je u Subotici da je korupcija jedan od najvećih problema danas u Srbiji i da je borba „protiv ove bolesti“ jedan od prioriteta UDS.

Saopštenja | Petak, 29. 05. 2020. | Komentara: 0

UDS: Da granica između Srbije i Evropske unije što pre nestane

Bojan Kostreš, generalni sekretar Lige socijaldemokrata Vojvodine i jedan od lidera  Ujedinjene demokratske Srbije, istakao je u Subotici da je veoma važno da što pre nestane granica između Srbije i Evropske unije. ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook