Slede velike investicije u Gradsku biblioteku i Riblju pijacu

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Događaji | Subota, 05. 11. 2011. | Komentara: 0

Slede velike investicije u Gradsku biblioteku i Riblju pijacu

NOVI SAD – Gradska biblioteka i Društvo arhitekata Novog Sada raspisali su konkurs za dogradnju zdanja Gradske biblioteke u Dunavskoj ulici. Direktor Gradske biblioteke Miloš Pankov kaže za Dnevnik da će proširenjem ustanova dobiti između 800 i hiljadu dodatnih metara kvadratnih.

biblioteka

- Dvorište do zgrade u Gimnazijskoj ulici se neće rušiti, a ukrašeni zid sa muralom će se nadvisiti. Takođe, prostor gde se sada nalazi kuhinja će se preurediti. Dogradnjom ćemo dobiti salu za promocije, info-referalni centar, novu čitaonicu i dečje odeljenje, kancelarijski prostor, a ostaje mogućnost da se napravi i atrijum između nove i stare zgrade. Za ovu godinu obezbeđeno je 500.000 dinara za idejno rešenje, a deo tog novca iskoristiće se i za renoviranje prostora gde je antikvarnica Orfelin. Naredne godine očekujemo pare za glavni projekat, a najvažnije je da je proces započet - rekao je Pankov.

Direktor je naglasio da će se dogradnja raditi po etapama, da je za sve što planiraju potrebno otprilike 500.000 evra i kad bi sve teklo po planu, završetak kompletne rekonstrukcije mogao bi da se očekuje za tri do četiri godine. Prema rečima Pankova više od 10.000 knjiga je u podrumu, a dogradnjom će se taj problem rešiti. Ujedno se radi na umrežavanju svih ogranaka biblioteke.

Dnevnik piše i da sledi ulaganje u Riblju pijacu, budući da prethodnih godina to nije bilo moguće jer je, prema rečima direktora „Tržnice” Dušana Bajića taj deo grada predviđen za potpuno preuređenje. On je dodao da će, nakon uređenja poteza od Zmaj Jovine ulice do Dunava, to biti najlepši deo Novog Sada.

- Urbanističkim planom Grada predviđen je park, tržni centar, plato za pijacu, fontane, šetalište, garaža na dva - tri nivoa, a u 13 časova bi se sklanjale tezge i umesto njih postavljale bašte restorana ili bine za neke muzičke nastupe, pa bi se u jutarnjim časovima ponovo vraćale tezge - opisao je Bajić buduću investiciju dodajući da svi sadašnji zakupci mogu da budu mirni, jer će moći da zadrže svoje lokale. U pitanju je
investicija čija se vrednost meri u desetinama miliona evra. Ovo je jedan od projekata za koji Grad treba da obezbedi inostranog privatnog partnera. Ukoliko bi se desilo da Grad do kraja leta sledeće godine ne krene u taj projekat, „Tržnica” će iz sopstvenih finansija da izvoji za uređenje platoa i tezgi, dodao je Bajić.

- Smešno je kako te tezge izgledaju. Nije problem samo u estetici, već u funkcionalosti. Plato je više puta prepravljan i dorađivan, a tezge su betonske i ostale su u istoj visini, tako da sad treba klečeći da se pazari na tim tezgama - kaže direktor „Tržnice“. Mada je promet na Ribljoj pijaci prepolovljen otkako je tu ukinuta autobuska stanica, Bajić ističe da će najstarija novosadska pijaca uvek postojati na istom mestu, jer i dalje ima svoje verne potrošače i zakupce.

(BILSV, 05.10.2011.)



Događaji | Ponedeljak, 28. 12. 2015. | Komentara: 0

Zašto fizička lica više ne mogu da licitiraju?

BEOGRAD – Mogućnost prodaje državnog poljoprivrednog zemljišta paorima kao koncept nije loša ideja, ali postoji nekoliko problema po ovom pitanju, zbog čega pokrajinska administracija smatra da bi tu mogućnost trebalo brisati iz zakona, ukazao je danas pokrajinski sekretar za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo Branislav Bogaroški. 
Događaji | Ponedeljak, 28. 12. 2015. | Komentara: 0

Ligašice i ligaši oštro o zakonu o poljoprivrednom zemljištu

BEOGRAD – Tokom rasprave o Predlogu zakona o izmenama i dopunama zakona o poljoprivrednom zemljištu narodna poslanica Lige socijaldemokrata Vojvodine Olena Papuga je, obrazlažući amandman kojim je Liga tražila da se u zakon doda da pored toga što strana fizička i pravna lica ne mogu biti kupci poljoprivrednog zemljišta, ne mogu biti ni njegovi zakupci, upozorila da bi se time sprečilo da neki od zakupaca zemlje na 30 godina, nekim budućim zakonskim rešenjima postanu vlasnici te zemlje. 
Događaji | Ponedeljak, 28. 12. 2015. | Komentara: 0

Pojedine odredbe u Zakonu o zemljištu su protivustavne

BEOGRAD – Tokom rasprave o Predlogu zakona o izmenama i dopunama zakona o poljoprivrednom zemljištu najburnija rasprava bila je povodom amandmana Skupštine AP Vojvodine i Lige socijaldemokrata koji su se ticali mogućnosti dugoročnog zakupa do 30 odsto poljoprivrednog zemljišta, pravnim licima, samo na osnovu investicionog plana bez ikakvih jasnih kriterijuma. 



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook