Marton: Važan je kulturni dijalog

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Izjave | Utorak, 21. 04. 2015. | Komentara: 0

Marton: Važan je kulturni dijalog

ZRENJANIN – Internet portal zrenjaninski.com, bavio se političarima i društvenim mrežama, a sagovornici su se složili da su one postale uticajno sredstvo za političku komunikaciju, a odbornik Lige socijaldemokrata Vojvodine u tamošnjem parlamentu Aleksandar Marton smatra da su društvene mreže veoma važne u radu svakog političara.

LSV

Ocenjuje da je kontakt sa građanima izuzetno bitan jer je potrebna svakodnevna komunikacija.
– Komunikacija preko društvenih mreža je izuzetno laka i brza i to je velika prednost – navodi Marton dodajući da već nekoliko godina koristi i Fejsbuk i Tviter.
– Društvene mreže su u zemljama koje su bogatije već godinama, možda i od presudnog značaja za dobre izborne rezultate. U SAD one potpuno dominiraju nad drugim sredstvima komunikacija. Kod nas je procenat korisnika u porastu i iz izbornog ciklusa u ciklus će predstavljati sve važniji izvor informacija. Moguće je da će na predstojećim lokalnim izborima društvene mreže odigrati veoma važnu ulogu – objasnio je Marton. On je ocenio da društvene mreže utiču pozitivno na jačanje političke komunikacije. 
– Nažalost, kao i u svim oblastima našeg društva i na društvenim mrežama ima anomalija, koje loše utiču na političku svakodnevnicu i snižavaju nivo političke kulture. Protiv tih pojava se većina korisnika društvenih mreža mora izboriti – poručio je Marton i dodao je važan kulturni dijalog, te da on mora imati prioritet. On je istakao da voli da komunicira sa građanima i da im nudi mogućnost predlaganja odborničkog pitanja, koje on u njihovo ime postavlja u zrenjaninskoj Skupštini. 
– Imao sam nekoliko takvih iskustava. Naravno, pošto su mi profili otvoreni, dobijam česta pitanja i pokušavam na njih da odgovorim. Smatram da mi ta komunikacija dosta pomaže u radu. I ovom prilikom pozivam građane da mi sugerišu gradske probleme, ali i predloge rešavanja tih problema – poručio je on. Građani, istakao je, često mogu biti kvalitetni politički savetnici. 
– To je velika prednost ovakvog vida komunikacija – naveo je Marton. Prema njegovim rečima, loša strana na društvenim mrežama su takozvani “botovi”, odnosno lažni profili. 
– Ima ih svuda u svetu i nije kod nas to izmišljeno. Oni su, po meni, nebitni, jer smatram da građani prepoznaju laž i samim tim eliminišu bota. Ne treba se kriti iza iza lažnog imena. Moramo razmenjivati stavove kulturno i argumetovano. To ne boli i jako je korisno – poručio je funkcioner LSV. On je ocenio da u tom smislu dominiraju botovi SNS i DS. 
– I ovo je prilika da i jednima i drugima poručimo da spuste tenzije i argumetovano, sa pravim imenima, razmene stavove. Bolje je za sve. I mnogo, mnogo kulturnije – poručio je Marton.

(BILSV, 21. 04. 2015)




Izjave | Nedelja, 07. 11. 2021. | Komentara: 0

Probleme na Balkanu je lako rešiti, ali ih treba nazvati pravim imenom

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak izjavio je da na Balkanu postoji nekoliko upaljenih fitilja. Kako je rekao, to je severo-istočna Bosna i Hercegovina, Kosovo, pitanje podele Bosne, pitanje srpskog sveta kao lažnog imena za veliku Srbiju, pitanje hrvatskih ekstremističkih pretenzija na delove Bosne i Hercegovine, Crna Gora kao deo ruskog plana za izlazak na topla mora... 
Izjave | Ponedeljak, 01. 11. 2021. | Komentara: 0

Ne razumem zašto antivakseri i nadrilekari još nisu sankcionisani

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak je rekao da je optužbi da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u Glini govorio koga će ubiti a koga zaklati, kao nesuvisloj neistini, dato previše prostora. On je gostujući u emisiji „Hit tvit“ na Pink televiziji rekao da se to ne vezuje samo za Hrvatsku, jer toga ima svuda. 
Izjave | Četvrtak, 28. 10. 2021. | Komentara: 0

Bogaroški: Budžet APV nije razvojni

Poslanička grupa „Vojvođanski front – Liga socijaldemokrata Vojvodine, Vojvođanska partija“ nije podržala izveštaj o izvršenju budžeta AP Vojvodine za 2021. godinu. 



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook