LSV: Odlikovanje ratnom zločincu Šešelju je sramota za Crkvu, ali i celo društvo

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Ponedeljak, 12. 09. 2022. | Komentara: 0

LSV: Odlikovanje ratnom zločincu Šešelju je sramota za Crkvu, ali i celo društvo

Novi Sad, 12. septembar 2022 - Liga socijaldemokrata Vojvodine smatra da je sramotno što Vojislav Šešelj, osuđeni ratni zločinac, dobija bilo kakve nagrade i odlikovanja.

LSV

Posebna je sramota što je poslednji u nizu ordena primio od Srpske pravoslavne crkve.

Šešelj, koji je čitav svoj politički vek posvetio promovisnju mržnje, agresivnosti, ali i političkog ludila, baštini vrednosti koje su duboko anticivilizacijske, ali i duboko antihrišćanske.

Društvo u kojem se osuđeni ratni zločinci odlikuju i nagrađuju, a svoje ideje slobodno šire svakodnevno gostujući na kanalima, nema čemu dobrom da se nada.

Ratni zločinci i ostali protagonisti ideologije „krvi i tla“ moraju biti prošlost u našem društvu.

Njihovo ostajanje na javnoj sceni samo će produžavati i produbljivati sramotu u kojoj živimo.

Marko Lutkić 
član Izvršnog odbora LSV



Saopštenja | Ponedeljak, 13. 01. 2025. | Komentara: 0

Kostreš: Koruptivna hobotnica SNS-a laže i odgovaraće pred zakonom

Izjava predsednice Narodne skupštine Republike Srbije Ane Brnabić da studentski protesti imaju za cilj otcepljenje Vojvodine je najobičniji spin i rezultat je straha zbog činjenice da istraživanja pokazuju da 60% građana Srbije smatra da država ide u pogrešnom smeru, a da više od 60% podržava proteste i blokade fakulteta.
Saopštenja | Petak, 10. 01. 2025. | Komentara: 0

Novosadski proces je ping-pong loptica između suda i tužilaštva

Odluka Višeg suda u Novom Sadu da odbije predlog Višeg javnog tužilaštva da se Goranu Vesiću, optuženom za tragediju na Železničkoj stanici u Novom Sadu, odredi pritvor, jasan je signal da „Novosadski proces“ postaje ping-pong loptica između Višeg javnog tužilaštva i Višeg suda u Novom Sadu, umesto da bude primer kako institucije treba da rade svoj posao.
Odbori LSV | Petak, 10. 01. 2025. | Komentara: 0

Sramota je da sela u opštini Bačka Palanka nemaju lekara

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI poziva pokrajinskog sekretara za zdravstvo Milana Popova i lokalnu vlast u Bačkoj Palanci da pod hitno obezbede svakodnevno prisustvo lekara u selu Pivnice, ali i drugim mestima opštine.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook