Kampanja LSV o lustraciji širom Vojvodine

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Četvrtak, 28. 10. 2010. | Komentara: 0

Kampanja LSV o lustraciji širom Vojvodine

NOVI SAD - Kampanja "Podvuci liniju" kojom Liga socijaldemokrata Vojvodine zahteva primenu i produženje važenja Zakona o odgovornosti za kršenje ljudskih prava, poznatijeg kao Zakon o lustraciji, u toku je u svim gradskim i opštinskim odborima LSV širom pokrajine.

Ligašice i ligaši su počeli sa prikupljanjem potpisa za produženje Zakona o lustraciji i naišli su na veoma dobar prijem među građanima.

Aktivisti LSV širom Vojvodine dele propagandni materijal u kojem se objašnjava zašto je lustracija potrebna. Postavljeni su i bilbordi na kojima se sloganima Zato što su iseljavali, Zato što su pljačkali, Zato što su tukli, Zato što su ubijali i Zato što su hapsili, najbolje objašnjava zašto je lustracija neophodna.   

Zajednička poruka funkcionerki i funkcionera LSV na konferencijama za novinare koje su održane u Novom Sadu, Zrenjaninu, Pančevu, Somboru, Subotici, Kikindi, Bačkoj Topoli i Vršcu jeste da lustracija nije osveta, niti preki sud, već način da svako ko je kršio ljudska prava za to i odgovara.

Kampanja se narednih dana nastavlja uličnim akcijama a biće organizovane i tribine i forumi na kojima će o lustraciji govoriti funkcioneri LSV i eminentni stučnjaci.

Biro za informisanje
Lige socijaldemokrata Vojvodine



Saopštenja | Petak, 10. 01. 2025. | Komentara: 0

Novosadski proces je ping-pong loptica između suda i tužilaštva

Odluka Višeg suda u Novom Sadu da odbije predlog Višeg javnog tužilaštva da se Goranu Vesiću, optuženom za tragediju na Železničkoj stanici u Novom Sadu, odredi pritvor, jasan je signal da „Novosadski proces“ postaje ping-pong loptica između Višeg javnog tužilaštva i Višeg suda u Novom Sadu, umesto da bude primer kako institucije treba da rade svoj posao.
Saopštenja | Subota, 04. 01. 2025. | Komentara: 0

Miloš Vučević i njegovi ministri ne rade u interesu građana i moraju da podnesu ostavke

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI poručuje premijeru Milošu Vučeviću da prestane sa pretnjama profesorima i učenicima koji učestvuju u blokadama škola i podržavaju studentski protest.

Saopštenja | Utorak, 31. 12. 2024. | Komentara: 0

Ministarstvo građevinarstva da kaže da li je inspekcija vršila nadzor nad objektima javne namene

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva od Ministarstva građavinarstva, saobraćaja i infrastrukture da se izjasni da li je republička građevinska inspekcija u toku decembra ove godine vršila nadzor nad objektima javne namene i, ukoliko jeste, zahtevamo da se izveštaji o inspekcijskom nadzoru učine javno dostupnim.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook