Vulin uvredio sve žrtve Miloševićevog režima

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Sreda, 11. 03. 2015. | Komentara: 0

Vulin uvredio sve žrtve Miloševićevog režima

NOVI SAD, 11. mart - Teško da bilo šta može da nas iznenadi kada je reč o Aleksandru Vulinu, čoveku koji je devedesetih pravdao razbijanje studentskih protesta hladnom vodom usred zime, bio generalni sekretar JUL-a, ljubimac Mirjane Marković i Slobodana Miloševića.

LSV

Ipak, današnja izjava, da je „svaki neprijatelj Slobodana Miloševića bio i istinski neprijatelj Srbije” je duboka i teška uvreda ne samo za sve one koji su u našoj zemlji preživeli mračne devedesete, nego pre svega one koji su i zbog njegove politike ginuli u ratovima.

Da je u Srbiji bilo lustracije, Aleksandar Vulin sigurno ne bi bio u prilici da na ovaj način vređa sve koji su rizikovali živote i slobodu da sruše Miloševića i njegovu diktaturu koja je donela ratove, proterivanja, masovne grobnice, izbegličke kolone, politička ubistva, inflacije, prazne rafove u prodavnicama, redove za mleko, hleb, lekove ili gorivo, desetine i stotine hiljade ljudi koji su napustili ovu zemlju i čitav region. Zbog toga Srbija neće zaboraviti Slobodana Miloševića.  

Nakon ordena koji je Tomislav Nikolić uručio Smilji Avramov, Miloševićevom akademiku, ovo je još jedna teška i duboka uvreda za ovu zemlju i građane koji su trpeli i dan danas trpe zbog tog režima.

Iako predsednik Pokreta socijalista, Vulin je ministar za rad u Vladi Republike Srbije i kao takav nije smeo niti da danas bude na Miloševićevom grobu, niti da kaže to što je rekao. Ovim potezom, on legitimiše Miloševićeve postupke i pokušava da uspostavi kontinuitet toj vlasti.

Sva njegova bahaćenja i skandali su minorni spram teške uvrede koju je naneo kako građanima Republike Srbije, tako i ugledu naše zemlje. To nije dobar korak za evropski put.

Članica Predsedništva
Lige socijaldemokrata Vojvodine
mr Maja Sedlarević





Saopštenja | Utorak, 29. 10. 2024. | Komentara: 0

Ako vlast ne može da spreči ubistva žena, neka podnese ostavku

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva od Vlade Srbije da saopšti da li ima strategiju za sprečavanje femicida u Srbiji.
Saopštenja | Ponedeljak, 28. 10. 2024. | Komentara: 0

Vlast da pod hitno vrati na posao profesorku škole u Opovu

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI pruža punu podršku prosvetnim radnicima, koji za početak novembra planiraju novi štrajk, jer im Vlada Srbije nije ispunila niti jedan zahtev.
Saopštenja | Subota, 26. 10. 2024. | Komentara: 0

Kostreš: Budućnost Srbije mora biti evropska

Vest da je predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen otkazala unapred planirani sastanak sa premijerom Srbije Milošem Vučevićem, zbog njegovog prethodnog susreta sa ministrom Putinove vlade, još jedan je šamar neodgovorne naprednjačke vlasti ugledu naše države.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook