Tot: Nakon izbora, u Bečeju su svi na gubitku

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Odbori LSV | Sreda, 01. 07. 2020. | Komentara: 0

Tot: Nakon izbora, u Bečeju su svi na gubitku

BEČEJ - Listu koalicije Lige socijaldemokrata Vojvodine i Vojvođanske partije,  „Vojvođanski front – ujedinjeni za demokratski Bečej“, na lokalnim izborima u Bečeju podržalo je 616 građana (3,50%). U budućem sazivu lokalnog parlamenta, ova politička opcija imaće jednog predstavnika. Sumirajući rezultate, predsednik Opštinskog odbora Lige socijaldemokrata Vojvodine Bečej Ferenc Tot, inače prvi na izbornoj listi, konstatovao je da su njihovi birači većinom odlučili da ne učestvuju na izborima.

LSV

- Bojim se da smo delom i mi krivi za to, zato što nismo uspeli da za vreme ove specifične kampanje zbog korone naše birače ubedimo da izađu i obave svoju građansku dužnost. Zato u opštini Bečej mislim da smo svi na gubitku, i mi kao koalicija, i građani opštine Bečej, i mi koji predstavljamo ovu građansku, proevropsku, demokratsku politiku. U SO Bečej će jedina građanska opcija biti naša koalicija, koalicija Vojvođanski front, na čelu sa LSV – istakao je Tot. 

Koalicija Vojvođanski front će u Skupštini opštine Bečej biti glas svih građana i građanki, bez obzira na njihovu nacionalnost i veroispovest, rekao je Tot i dodao da će voditi politiku pomirenja, jer se na osnovu rezultata može zaključiti da je naše društvo izuzetno podeljeno, naveo je on.

- Političari su napravili te podele među nacionalnim zajednicama u opštini Bečej i mislim da je krajnje vreme, pošto su političari to započeli, da politika to i vrati i da počnemo da radimo na ujedinjenju građanki i građana opštine Bečej. Mi smo voljni da damo svoj doprinos i da učestvujemo u tome – istakao je Ferenc Tot.

(SzILSV, 01.07.2020)




Izjave | Sreda, 21. 03. 2012. | Komentara: 1

Pobeda žena Srbije, a radimo dalje

BEOGRAD – List Danas piše da će prvi put u istoriji Srbije, nakon narednih izbora, među poslanicima u Narodnoj skupštini biti prisutno najmanje 30 odsto žena, podsećajući da je to omogućeno amandmanom koji su na Predlog izmena Zakona o izboru narodnih poslanika podnele poslanice Lige socijaldemokrata Vojvodine Aleksandra Jerkov i Olena Papuga.
Odbori LSV | Sreda, 21. 03. 2012. | Komentara: 0

Identifikovan napadač na prostorije LSV

SREMSKI KARLOVCI – Policija je otkrila napadača na prostorije Lige socijaldemokrata Vojvodine u Sremskim Karlovcima, koji je krajem novembra prošle godine ukrao tablu sa nazivom stranke ispred stranačkih prostorija, potvrđeno je u Opštinskom odboru LSV Sremski Karlovci.
Izjave | Sreda, 21. 03. 2012. | Komentara: 0

Finale fudbalskog kupa u Novom Sadu

NOVI SAD – Danas se odigravaju prvi mečevi polufinala fudbalskog kupa Srbije, u kojima se sastaju Crvena zvezda - Partizan i Vojvodina - Borac, a ovogodišnje izdanje kupa biće upamćeno po tome što se prvi put u istoriji neće igrati u Beogradu, već u Novom Sadu, piše danas Politika.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook