Vlast gasi škole a diže crkve

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Petak, 01. 03. 2024. | Komentara: 0

Vlast gasi škole a diže crkve

Novi Sad, 1. mart 2024 - Građani su već navikli na katastrofalne poteze vlasti, ali ono što se ovih dana dešava u Novom Sadu i Zrenjaninu pokazuje potpuno odsustvo bilo kakvog osećaja za istinskim potrebama građana.

LSV

U Novom Sadu će se uskoro pred odbornicima gradske Skupštine pojaviti Plan generalne regulacije rekreativnog područja „Štrand-Kabel“ kojim je planirana izgradnja crkve, uz samo popularno kupalište.

Sa druge strane, dok vlast u Novom Sadu želi da zelenu površinu zameni crkvom, u Zrenjaninu gradonačelnik, Gradska uprava i Savet za obrazovanje predlažu Pokrajinskoj vladi da ugasi srednju hemijsko-prehrambenu školu „Uroš Predić“, a učenike rasporedi u druge škole.

Vlast Srpske napredne stranke i njenih političkih satelita nije sposobna da rešava probleme građana, pa donosi odluke koje su često i smešne, ali uglavnom tužne.

Ova dva primera bahatosti i nesposobnosti vlasti jasno pokazuju da je vlast na potpuno suprotnoj strani od ideje razvoja i modernizma.

Umesto da se grade škole, zidaju se crkve. Umesto da se teži boljem obrazovnom sistemu, klerikalizuje se društvo. Umesto da se šire zelena pluća naših gradova, ona se guše.

LSV-Vojvođani poručuju vlastima da se ostave kafanskog nacionalizma i prisete se reči velikog Dositeja Obradovića: „Knjige, braćo, knjige, a ne zvona i praporci“.

Liga socijaldemokrata Vojvodine-Vojvođani




Saopštenja | Sreda, 29. 01. 2025. | Komentara: 0

Balint Pastor je nadničar Aleksandra Vučića

Izjava predsednika Saveza vojvođanskih Mađara Balinta Pastora da studenti i ostali učesnici protesta u Srbiji deluju „protivno zakonu“, samo je još jedna zarađena dnevnica ovog politikanta od svog mentora Aleksandra Vučića.
Saopštenja | Utorak, 28. 01. 2025. | Komentara: 0

Kostreš: Prvo ispunjenje studentskih zahteva. Sledeći korak, formiranje ekspertske Vlade.

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva hitno formiranje ekspertske Vlade Srbije, u kojoj neće biti članova političkih partija.
Izjave | Subota, 25. 01. 2025. | Komentara: 0

Olenik: Generalni štrajk početak jedne opšte pobune građana

Advokat i član Predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Aleksandar Olenik kazao je da protesti građana izgledaju odlično i da nije očekivao toliki broj građana na ulicama. On je u izjavi za televiziju N1 kazao i da je jučerašnji generalni štrajk u Srbiji početak "jedne opšte pobune građana".



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook