U našem društvu vlada velika napetost

 
 
Izbori u LSV
Događaji | Subota, 09. 03. 2019. | Komentara: 0

U našem društvu vlada velika napetost

BEOGRAD - Građanski deo organizatora protesta koji se održavao se ogradio od izjava Sergeja Trifunovića, ali politički još uvek nije, a to je onaj deo koji se ušunjao u proteste, kako bi iskoristili nezadovoljstvo građana i progurali svoje ideje koje idu udesno, ocenio je juče za N1 predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak. Prema njegovim rečima tu tvrdnju dokazuje činjenica da su najpre smetale vojvođanske zastave u Vojvodini, koje su Ustavom garantovana kategorija.

LSV

- Pa su počeli da smetaju ljudi koji smatraju da Vojvodina treba da ima širu autonomiju, a ne smetaju oni kojima su potpuno isto Dimitrije Ljotić i Tito.  E taj deo je napujdao Trifunoća da govori ono što kasnije ne sme i ne može da ponovi. A ovo nije pozorište, ovde mačevi nisu drveni, tu mrtvi ne ustaju posle aplauza da se poklone, ozbiljna je situacija. Imamo ozbiljne napetosti u društvu, veliki broj ljudi je nesrećno – ocenio je Čanak dodajući da priča o bojkotu skupštine nije rešenje, kao i smena vlasti bez izbora, jer se to onda naziva državnim udarom.

Čanak je ponovio da je u prostorije PSG-a išao kako bi mu Trifunović ponovio uvrede u lice, jer je četiri dana bio uveren da nije moguće da je izgovorio to što je izgovorio.

- Pitao sam ga li istina da je rekao šta je rekao. Počeo je da se femka. Pa izjavio kako je govorio ono što sam ja govorio o Slobodanu Miloševiću. Kakve veze ima Milošević? To je bilo pre 20 godina. I onda sam mu rekao: 'Vi ste uvredili moju porodicu. Imam četvoro dece, petoro unučati, i to košta'. To košta upravo toga da me vi pitate za to pseto. Čovek stoji iza svojih reči, a pas laje i zaboravlja – ponovio je Čanak dodajući da kadak bi tužio Trifunovića priznao bi mu da je čovek, a nije.

LSV je opozicija

Predsednik LSV rekao je i da je njegova stranka najljuća opozicija aktuelnoj vlasti na pokrajinskom i republičkom nivou. Kazao je i da mnogi ligaši učestvuju na građanskim protestima, ali da ne podržavaju "nakaradni Savez za veliku Srbiju". Čanak je u Danu uživo rekao da Srbijom vlada "autokrata, nacionalista i centralista" Aleksandar Vučić, dok na lokalu imate ljude koji "uzurpiraju vlast, od onog seksualnog predatora iz Brusa, pa nadalje".

Čanak je kazao i da ne učestvuje u protestima, jer je već jednom vodio stotine protesta protiv Slobodana Miloševića, uveren da će posle njega doći bolji, pa makar i Vojislav Koštunica.

- Završilo se time da moj drug, Zoran Đinđić, dobije metak, a svi mi smo pogurani u mišju rupu kad je Vojislav dr Koštunica napravio pakt sa svim onim protiv čega smo se borili. Ali je stotine ligaša učestvuje na protestima – istakao je Čanak.

On je ocenio i da kada neko izađe na protest, izašao je jer ima svoj razlog.

- Protesti su nedefinisani, imaju za osnovu nezadovoljstvo ljudi stanjem u zemlji, a lično mislim da vlast u dobroj meri snosi odgovornost za situaciji u zemlji, ali i vlast pre te. Ovaj nakaradni Savez za veliku srbiju se buni protiv izbornog zakona koji je donet pre 20 godina... ma niz stvari protiv kojih se bune nasleđen je iz vremena kad sam ih molio kao ljude da to urade - naveo je predsednik LSV.

Na pitanje podržava li Aleksandra Vučića, Čanak je rekao da je za Vučića jasno bi rekao.

- Šta je problem u tome? Nisam ga ja izmislio. Ko je izmislio SNS? Pa, DS! Pomogli su im da se odvoje od radikala i dali im da zadrže mandate. To je bio projekat DS-a, u kojoj su bili uključeni svi ti ljudi koji se danas bune – podsetio je Čanak kao i da je LSV sa SNS-om u Novom Sadu u komunalnoj koaliciji.

- To je pitanje komunalnog odnosa na lokalu, a kada dođete na pokrajinski nivo tu smo najljuća opozicija, na republičkom nivou smo najljuća opozicija. Nismo glasali ni za jedan budžet, ni za jedan zakonski predlog, osim onih za koje smatramo da su u opštem interesu - naveo je Čanak i podsetio da je Srbije otvorila 16 poglavlja u pregovorima sa EU od kad je on predsedavajući Skupštinskom odboru za evropske integracije.

Na pitanje da li će LSV bojkotovati izbore, Čanak je rekao da trenutno nikakvi izbori nisu raspisani, a da se odluka o izlasku na izbore donosi u skladu sa trenutnom situacijom, mada lično smatra, iako je loša situacija da izbora neće biti.

(SzILSV, 09.03.2019)Saopštenja | Nedelja, 21. 04. 2019. | Komentara: 0

Modernim Ustavom protiv beogradizacije Srbije

Liga socijaldemokrata Vojvodine smatra da je svaka vest o ekonomskom oporavku Srbije dobra, ali treba istaći da se najveći deo takvih novosti odnosi samo na teritoriju grada Beograda.
Saopštenja | Subota, 20. 04. 2019. | Komentara: 0

Ćutanje države hrabri Vojislava Šešelja

Liga socijaldemokrata Vojvodine smatra da je najava održavanja desetog Otažbinskog kongresa Srpske radikalne stranke, koji je najavljen za 4. maj u sremskom selu Hrtkovci, posledica izostanka reakcije vlasti na presudu Vojislavu Šešelju, koji je u Mehanizmu za međunarodnu krivične sudove u Hagu osuđen na deset godina zatvora.
Odbori LSV | Subota, 20. 04. 2019. | Komentara: 0

Naprednjaci od Kikinde prave grad staraca

Nakon izbora za predsednika Gradskog odbora Lige socijaldemokrata Vojvodine Kikinda, Miroslav Grujić za Kikindske govori o prvim koracima na čelu kikindskih ligaša. On je najavio više tribina, akcija i susreta sa građanima. Intervju prenosimo u celosti.ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook