LSV: Kabinet Ane Brnabić slep na loše stanje u sistemu protivgradne zaštite

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Četvrtak, 30. 03. 2023. | Komentara: 0

LSV: Kabinet Ane Brnabić slep na loše stanje u sistemu protivgradne zaštite

Novi Sad, 30. mart 2023 - Liga socijaldemokrata Vojvodine upozorava da se bliži period godine u kojem postoji velika mogućnost za pojavu oluja praćenih gradom.

LSV

Krajem svake jaseni sabira se šteta izazvana pojavom gradonosnih oblaka i ona je ogromna. Na godišnjem nivou štete se mere u milijardama dinara.

Država koja svoju proizvodnju u velikoj meri bazira na poljoprivredi nema luksuz da zapostavi sistem protivgradne odbrane. A on je u velikoj meri devastiran i prevaziđen. 

Struka je još ranije istakla da Republički hidrometeorološki zavod u planiranju sredstava potrebnih za funkcionisanje protivgradne zaštite, distribuciji protivgradnih raketa i održavanju lansirnih stanica ne obezbeđuje u dovoljnoj meri zaštitu poljoprivrednog proizvoda i poljoprivrednog proizvođača.
Sistem je centralizovan i veoma neefikasan.

Sam zakonski okvir koji reguliše ovu oblast nije kvalitetan, te je potrebno raditi na izmenama Zakona o odbrani od grada i preciznije regulisati finansiranje sistema i saradnju subjekata odbrane od grada.

Nedopustivo je da su lansirne stanice često obične straćare a strelci mizerno plaćeni.

Vlada Srbije, preko resornog Ministarstva za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, mora pod hitno početi aktivnosti na poboljšanju stanja u sistemu protivgradne odbrane. Svaki dan kašnjenja odnosi milione dinara u nepovrat.

O ovome bi trebala da se izjasni i Narodna skupština Republike Srbije koja izbegava raspravu o mnogim bitnim temama, pa i ovoj.

Mirća Lelea
Član Predsedništva
Lige socijaldemokrata Vojvodine




Izjave | Ponedeljak, 03. 10. 2011. | Komentara: 0

Ulice Beograda predate huliganima, banditima, teroristima i klerofašistima

BEOGRAD - Predsednik LSV Nenad Čanak ocenio je danas da su otkazivanjem Parade ponosa ulice Beograda praktično predate u ruke huligana, bandita, terorista, klerofašista i ostalih grupacija, čiji ideolozi nose pancire protiv svake odgovornosti - mantije.
Izjave | Ponedeljak, 03. 10. 2011. | Komentara: 0

Fizička različitost ne sme da nas ograničava

NOVI SAD - Potpredsednik Vlade Vojvodine Dušan Jakovljev i zamenik pokrajinskog sekretara za obrazovanje, upravu i nacionalne zajednice, dr Zoltan Jegeš prisustvovali su uručenju nagrade Centra "Živeti zajedno" iz Novog Sada, koja je ustanovljena ove godine za osnovne škole u Vojvodini.
Saopštenja | Subota, 01. 10. 2011. | Komentara: 0

LSV će se suprotstaviti fašizmu i teroru

NOVI SAD - Liga socijaldemokrata Vojvodine već dugi niz godina upozorava da je lustracija neophodna ako želimo da se nešto promeni.

Pošto je nije bilo i nije rasvetljen sav mrak devedesetih, došlo je do toga da se otrovi nacizma i klerofašizma prenesu i na nove generacije.




ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook