LSV: Vlast da prestane da ćuti na težak položaj radnika u mnogim kompanijama

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Subota, 11. 03. 2023. | Komentara: 0

LSV: Vlast da prestane da ćuti na težak položaj radnika u mnogim kompanijama

Novi Sad, 11. mart 2023 - Liga socijaldemokrata Vojvodine zahteva od Vlade Republike Srbije i resornog Ministarstva za rad i zapošljavanje da prestanu sa ćutanjem u vezi veoma teških uslova rada u mnogim kompanijama u Srbiji.

LSV

Sve su češće vesti o smrti, povredama i kolabiranju radnika koji često rade znatno duže od propisanog radnog vremena.

Osmočasovno radno vreme u mnogim kompanijama je samo mrtvo slovo na papiru. Radnici se, takođe, žale na loše uslove rada.

LSV podseća da je Ustav Republike Srbije u svom 26. članu zabranio ropstvo, položaj sličan ropstvu i prisilan rad.

Da li vlasnici kompanija, ali i vlast, u trci za lični profit, zaboravljaju na osnovna prava radnika i na ono što kaže Ustav naše zemlje?

Nedopustivo je da država ostaje nema na loš položaj radnika. Koliko ljudi treba da umre na svom radnom mestu da bi se predsednik, premijerka ili ministri oglasili?

U cilju poboljšanja položaja radnika, LSV predlaže formiranje specijalizovanih sudova za radne sporove, koji bi u vrlo kratkom roku odlučivali o povredama propisa vezanih za položaj radnika.

Institucije moraju da stanu u zaštitu radnika.

Bojana Begović
Potpredsednica
Lige socijaldemokrata Vojvodine



Izjave | Četvrtak, 09. 01. 2025. | Komentara: 0

Počeo je NOVOSADSKI PROCES

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI Bojan Kostreš izjavio je danas da je otpočeo „Novosadski proces“ kojim će biti demontirana kriminalno – koruptivna hobotnica Srpske napredne stranke (SNS) i vladajućeg režima.
Iz medija | Četvrtak, 09. 01. 2025. | Komentara: 0

Olenik: Ni EU, ali ni Nemačka više ne žele da trpe Vučićevu propagandu

Izveštaj nemačke fondacije Fridrih Nojman u kome se konstatuje da je Srbija najbliži evropski saveznik Rusije i da se predsednik Aleksandar Vučić već 17 puta susreo sa predsednikom Ruske Federacije Vladimirom Putinom predstavlja znak da ni Nemačka, ali ni EU neće više tolerisati Vučićevu propagandu, kaže za Danas Aleksandar Olenik, član Predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI.
Iz medija | Četvrtak, 09. 01. 2025. | Komentara: 0

Institucije i zakoni, a ne vođe

'Nisi bitan, nećemo sa tobom da razgovaramo, želimo da institucije funkcionišu', najvažnija je politička poruka koju je izrekao neko u Srbiji u poslednjih 30 i kusur godina – naveo je Kostreš u autorskom tekstu za nedeljnik „Radar“.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook