Zašto se zrenjaninska vlast stidi istorije grada?

 
 
Izbori u LSV
Odbori LSV | Nedelja, 06. 06. 2021. | Komentara: 0

Zašto se zrenjaninska vlast stidi istorije grada?

Zrenjanin, 06. jun 2021 - Liga socijaldemokrata Vojvodine smatra da je krajnje neprimereno što rukovodstvo grada Zrenjanina niti jednom jedinom rečju ili najmanjom mogućom manifestacijom nije obeležilo 6. jun, dan kada je naš grad 1769. godine Poveljom carice Marije Terezije proglašen za Slobodno carsko trgovište.

LSV

Nije li formiranje prvog Senata i Suda u gradu prilika da se progovori o slavnoj istoriji ove sredine?

Početak ubrzanog privrednog i kulturnog razvoja grada vezan je baš za 6. jun 1769. godine.

Ne obavezuju li nas gradski grb i zastava, ustanovljeni baš tog datuma, na večno podsećanje na mudre ljude koji su u to vreme vodili naš grad?

Brine li se neko da će pominjanje uzdizanja grada na viši status danas otvoriti pitanja centralizacije i ponižavanja svih lokalnih samouprava u Srbiji, pa i Zrenjanina?

LSV smatra da je žalosno što lokalna vlast u Zrenjaniju ne čini ništa da popravi položaj grada.

Problemi se nižu jedan za drugim, a ne čini se ništa da se oni reše.

Voda, zagađenje vazduha, odlazak mladih iz grada, propadanje sela... Odgovora nema.
Lokalna vlast ćuti, kao što ćuti i o 6. junu 1769. godine!

Gradski odbor
Lige socijaldemokrata Vojvodine
Zrenjanin
Odbori LSV | Četvrtak, 07. 07. 2022. | Komentara: 0

LSV: Ko je odgovoran za pomor ribe u Staroj Tisi?

Liga socijaldemokrata Vojvodine traži od Dejana Jovanova, direktora Javne ustanove „Rezervati prirode Zrenjanina“, da javnosti odgovori na sva pitanja vezana za pomor ribe u zaštićenom području „Ritova donjeg Potisja“.

Odbori LSV | Utorak, 05. 07. 2022. | Komentara: 0

LSV: Očekujemo kažnjavanje odgovornih za dosadašnje promašaje

Liga socijaldemokrata Vojvodine čvrsto stoji na stanovištu da je jedino kvalitetno, dugoročno i održivo rešenje izgradnja regionalnih vodovoda, koji će obezbediti isporuku ispravne pijaće vode svim građanima Vojvodine, Banata i Zrenjanina.
Odbori LSV | Petak, 01. 07. 2022. | Komentara: 0

LSV: Regionalni vodovodi jedini put da Vojvođani dobiju ispravnu vodu

Liga socijaldemokrata Vojvodine smatra da je odluka kikindskih vlasti da kubik vode i kanalizacionih usluga poskupi za 39,40% skandalozna. Građani Kikinde zahtevaju ispravnu pijaću vodu, a ne drastična poskupljenja.
ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook