Da li je bilo greške i sa statističkim podacima za AP Vojvodinu?

 
 
Pokrenimo Vojvodinu
Saopštenja | Sreda, 11. 05. 2011. | Komentara: 0

Da li je bilo greške i sa statističkim podacima za AP Vojvodinu?

NOVI SAD - Bez namere da ulazimo u tehnike rada Republičkog zavoda za statistiku, smatramo nedopustivim da država nema jasan podatak o bruto društvenom proizvodu za 2009. godinu.

Pored činjenice da to šalje loš signal Međunarodnom monetarnom fondu i drugim važnim institucijama, postavlja se pitanje i koliko su tačni ostali podaci, poput onih o bruto društvenom proizvodu u AP Vojvodini. Da li je i tu bilo greške? Hoće li tu biti revizije? Da li je i tu pad bio dvostruko veći nego što su istraživanja pokazala?

Ovakvu dilemu ne bismo imali da u AP Vojvodini postoji statistička služba na čijem osnivanju LSV insistira, a sigurno bi bila i dobar korektivni faktor u radu Republičkog zavoda za statistiku.

Vojvodini naravno ne treba paralelna institucija s RZZS-om već ustanova koja će efikasnijim metodama pratiti pokazatelje važne za funkcionisanje Vojvodine, a sve podatke prosleđivati Republičkom zavodu.

Budući da Grad Beograd ima Zavod za informatiku i statistiku, nema razloga da takvu instituciju nema i AP Vojvodina, tim pre što su ti podaci neophodni za planiranje i izradu strateških dokumenata vezanih za razvoj APV.

Potpredsednica Izvršnog odbora
Glavnog odbora LSV
Maja Sedlarević




Saopštenja | Četvrtak, 16. 01. 2025. | Komentara: 0

Krivična prijava protiv gradonačelnika Kraljeva

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI podneće krivičnu prijavu protiv gradonačelnik Kraljeva Predraga Terzića zbog počinjenog krivičnog dela Povreda ugleda zbog rasne, verske, nacionalne ili druge pripadnosti.

Saopštenja | Utorak, 14. 01. 2025. | Komentara: 0

Građani Srbije više neće trpeti teror kriminalaca i batinaša

Liga socijaldemokrata Vojvodine – VOJVOĐANI zahteva od ministra unutrašnjih poslova Ivice Dačića da pod hitno obavesti javnost ko su lica koja su noćas napala i povredila studente Pravnog fakulteta u Beogradu.
Saopštenja | Ponedeljak, 13. 01. 2025. | Komentara: 0

Kostreš: Koruptivna hobotnica SNS-a laže i odgovaraće pred zakonom

Izjava predsednice Narodne skupštine Republike Srbije Ane Brnabić da studentski protesti imaju za cilj otcepljenje Vojvodine je najobičniji spin i rezultat je straha zbog činjenice da istraživanja pokazuju da 60% građana Srbije smatra da država ide u pogrešnom smeru, a da više od 60% podržava proteste i blokade fakulteta.



ARHIVA VESTI (izaberite datum):


facebook